Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Sportlik vabavõitlus Anderson "Ämblik" Silva näitas võimu

Anderson "Ämblik" Silva näitas võimu

Anderson Silva võitlushoosLaupäeval Brasiilias toimunud UFC 134 MMA üritusel koduseinte toetust nautinud brasiillased teistele suurt sõnaõigust ei andnud. Oma õigust UFC keskkaalu troonile kinnitas taas samuti koduseinte toetust omanud Anderson "Ämblik" Silva.

Anderson Silva läks pressima matši esimesest hetkest. Viimastes matšides pole Silva nii agressiivne olnud. Peale esimesi Okami hambutuid katseid maadelda oli selge, et Silva võit on vaid ajaküsimus. Esimeses raundis päästis Okami raundikell, aga teise raundi keskel tuli kohtunikul Silva löökide rahe all oleva Okami päästmiseks matš katkestada. Keskkaalu kuningale ei näi hetkel väärilist vastast olevat.

Õhtu teises põnevusmatšis ei lasknud Mauricio Rua Forrest Griffinil oma võitlusmasinat käima lükata. Rua löögid olid esimesest hetkest peale tunduvalt konkreetsemad ja tabasid paremini. Enne kui kaks minutit oli matšist mööduda jõudnud tunnistatakse Rua nokaudiga matši võitjaks ja Griffin jääb põrandale lamama.

Arvatult tulise matši pidasid omavahel kergekaallased Edson Barboza ja Ross Pearson. Kohtunike jagatud otsus Barboza kasuks oli tunnistuseks matši tasavägisusest. Samal ajal kogenud raskekaallane Antonio Rodrigo Nogueira ameeriklase Brendan Schaubi vastu kohtunike abi ei vajanud. Kogenud Nogueira nokauteeris Schaubi juba mõni sekund peale kolmanda minuti möödumist esimeses raundis.

Oma UFC debüüdi teinud Stanislav Nedkov ei ole küll eriti filigraanse poksiga sportlane, aga mees omab kahtlemata rasket kätt. Nii pidi hetkeks lohakaks muutunud Luiz Cane võtma vastu tehnilise nokaudiga kaotuse. Välja liikumine hilines ja Nedkov rohkemat ei vajanudki. Kuni selle hetkeni võis selgelt öelda, et Cane on kõrgema tasemega MMA sportlane kui Nedkov.

Üllatavalt head maadlust näitas Brasiilia kergekaallane Thiago Tavares oma vastase Spencer Fisheri vastu. Pigem oodati enne matši, et Fisher paneb oma tugevama maadluse maksma. Siin maadles aga Tavares Fisheri üle ja tugevama maasvõitlejana lõpetas matši maas löökidega teise raundi keskel.

Samuti näitas tugevat maadlust Rousimar Palhares, kes kahes esimeses raundis võttis kindla punktivõidu Dan Milleri vastu. Esimeses raundis tekkis naljakas olukord kui Palhares oli peale mitut head tabamust veendunud, et ta on matši võitnud. Oma kaotuses tundus veendunud olevat ka Miller. Kohtunik sundis siiski hämmeldunud mehi matši jätkama ja järgmisel hetkel löödi põrandale juba Palhares. Esimesed kaks tiheda tööga raundi tegid oma töö ja sisuliselt kumbki mees kolmandas raundis enam korralikult ründama võimaline ei olnud.

UFC 134 tulemused:


võitja kaotaja meetod raund aeg
1 Yves Jabouin Ian Loveland Otsus (jagatud) 3 05:00
2 Yuri Alcantara Felipe Arantes Otsus(ühehäälne) 3 05:00
3 Erick Silva Luis Ramos Tehniline nokaut (löögid) 1 00:40
4 Raphael Assuncao Johnny Eduardo Otsus(ühehäälne) 3 05:00
5 Paulo Thiago David Mitchell Otsus(ühehäälne) 3 05:00
6 Rousimar Palhares Dan Miller Otsus(ühehäälne) 3 05:00
7 Thiago Tavares Spencer Fisher Tehniline nokaut (löögid) 2 02:51
8 Stanislav Nedkov Luiz Cane Tehniline nokaut (löögid) 1 04:20
9 Antonio Rodrigo Nogueira Brendan Schaub Nokaut (löögid) 1 03:09
10 Edson Barboza Ross Pearson Otsus (jagatud) 3 05:00
11 Mauricio Rua Forrest Griffin Nokaut (löögid) 1 01:53
12 Anderson Silva Yushin Okami Tehniline nokaut (löögid) 2 02:04
 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?