Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Taipoks / kikkpoks Mirkko Moisar on tagasi poksiringis

Mirkko Moisar on tagasi poksiringis

Eesti taipoksija Mirkko Moisar on tänaseks täielikult jalavigastusest taastunud ning hoogsalt Tais treeningutega valmistumas 30.märtsil Londonis Enfusion Live UK-l toimuvaks profimatšiks. Enne seda on Mirkkol plaanis 15. detsembril võistelda Tais sealse KC Muay Thai klubi korraldatavatel võistlustel kohaliku sportlase vastu.

Mirkko sai tugeva jalavigastuse 2011 aasta augustis toimunud treeningul, mis lõi ta mõneks ajaks rivist välja. Vigastusest paranemine on võtnud aega pea aasta, mille sisse on jäänud jalaoperatsioon ning 6 kuuline taastusperiood. Siiski vigastuse lõppfaasis, kui jalg juba treenida lubas, pidas Mirkko maha 3 poksimatši. Nüüd on Moisar  viimased kolm nädalat treeninud Tai Kuningriigis Chiang Mai linna KC Muay Thai treeninglaagris ning valmistumas 30. märtsil Londonis O2 Stadiumil Enfusion Live UK-l toimuvaks K-1 profimatšiks. Pääsme kõrgliigasse tagas suuresti koostöö Suurbritannia XFS promootoritega, kellega on ka Eestis edukas Xplosion Estonia 8-mehe turniiri projekt läbiviidud.

Mirkko Moisar kommenteerib oma  treeninglaagrit Tais järgnevalt: “Vigastus ei anna endast enam tunda. Ehk on see on siinse kliima tõttu. Treenin 2 korda päevas 6 päeva nädalas. Alustame hommikul kell 7 ja lõunane trenn on kell 16. Tempo on tugev. Ise tunnen, et hea vorm hakkab tagasi tulema. Sellest tulenevalt otsustasime  treeneritega juba 15. detsembril mind siinse klubi poolt korraldatavatel muay thai võistlustel ringi lasta.“ Laagrist on plaanis Moisaril Eesti naasta 23. jaanuaril 2013 ning tõenäoliselt enne Londonisse minekut võistelda ka Eestis.

Mirkko Moisari professionaalne rekord täna on 77 matši. Ta on koju toonud järgmised tiitlid: 2x Baltimaade meister ja WPKA amatöör- ja profimaailmameister. Mirkko saavutuste tõttu on järjest kiiremas tempos kasvanud tema fännide ja sõprade huvi taipoksi vastu. Sellest ajendatuna asutas Mirkko 2010. aastal omanimelise spordiklubi, mis tegutseb edukalt tänaseni Keila Tervisekeskuses. Täna treenib Team Moisari klubis 2 gruppi – võistlussportlased ja harrastajad. Ühtekokku osaleb treeningutel 80 noort ning vana, tüdrukut ja poissi. Klubi esindab 6 profighterit ja 19 amatöörvõitlejat. Team Moisar korraldab Eestis ka väga kõrgetasemelisi K-1 ja muay thai võistlusi ning tehakse koostööd ka välismaiste promootoritega nagu Xplosion Fight Series.

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?