Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Taipoks / kikkpoks Toimub Xplosion Estonia 2013

Toimub Xplosion Estonia 2013

Täna keskpäeval toimus Xplosion Estonia 2013 pressikonverents ja võistlejate kaalumine. Õhus oli tunda tugevalt meeste agressiivsust ja kõrget valmisolekut eelolevateks matšideks. Sellest andsid tunnistust superfightide kangelaste seisukohad, kus Moisar lubas seekord oma vastase tõeliselt purustada ning  Sokolovski, kes ei pelga, et tema vastane on temast hulga vanem ja kaaluvahe on üsnagi märgatav ning Maksim Arik, kes väidetavalt ei karda mitte kedagi.

Toimus ka kuni 60 kg kaaluvate 4-mehe turniiripaaride loosimine, kus esimeseks õhtu tõmbenumbriks saab Eestit esindava narvaka Maksim Ariku ja Jamie „Young Blood“ Whelani (Suurbritannia) vaheline matš ning teises turniiri poolfinaalis kohtuvad Mendas Gelunas (Leedu) ja Soomet esindava vietnamlane Minh Lee, kes on ka juba varasemalt eestlastele tuntud võitleja olles korra võitnud ja korra kaotanud Markko Moisarile.

Kuni 60 kg kaaluvate meeste 4-mehe turniir toimub jällegi K-1 profireeglite järgi 3x3 minutit (viigi korral lisaraundiga).
Esimene poolfinaalpaar Jamie „Young Blood“ Whelan (Suurbritannia) vs Maksim Arik (Eesti)
Teine poolfinaalpaari Mendas Gelunas (Leedu) vs Minh Lee (Soome).

Maksim Arik on tuntud Eesti publikule juba 2012. aastast, kus ta tegi oma esimese professionaalse debüütmatši Xplosionil ja esines väga tugeva ning sihikindla võitlejana. Üllatusi hakkab kindlasti ka pakkuma Minh Lee, kes on Soome meister taipoksis ja täielikult selle taustaga ning kelle jaoks K-1 reeglite järgi võistlemine on esmakordne. Võhikutele teadmiseks niipalju, et taipoksijatel on enamasti  suurimaks nõrkuseks K-1 stiili meeste vastu just kätetöö, kuid nende eeliseks on just töö jalgadega. Minh Lee kommenteeris ka oma ettevalmistust eelolevaks suurvõistluseks: “Minu jaoks on see esmakordne võistelda K-1 reeglite järgi ning see saab kindlasti ka mulle olema kohati üllatav, kuid sellegipoolest annan kõigile vastastele tugeva lahingu ja kasutan ära oma tugevaimat eelist – jalgu.“ Tähelendu tegev eestlane Maksim Arik, kes osales eelmisel aastal Xplosion 8-mehe turniiril kommenteeris oma ettevalmistust järgnevalt: “Olen rohkem rõhku pannud oma füüsilisele ettevalmistusele, et oma vastaseid võita.“ Küsimusele, kas ta tuleb turniiri võitma, vastas Arik: “Ma annan endast parima, ma ei karda mitte kedagi!

Loomulikult saab kodupublik taaskord ringis näha juba eestlaste südamed võitnud Jamie Whelanit Suurbritanniast, kes on Suurbritannia U18 meister ja kes eelmisel aastal Xplosioni poolfinaalis pidi alla vanduma Markko Moisarile. Koos Leedut esindava Mendas Gelunasega jäid mehed oma kommentaaridega tagasihoidlikumaks ning märkisid, et on tugevalt ennast eelolevaks ette valmistanud ja annavad endast parima.

Superfightid toimuvad samuti K-1 profireeglite järgi 3x3 minutit (viigi korral lisaraundiga). Õhtu naelaks kujuneb kindlasti superfight, kus kohtuvad juba vanad riivalid ja 2012. aasta Xplosion 8-mehe turniiri finalistid – Markko Moisar ja Denis Telitsa Valgevenest. 23-aastane valgevenelane on pärit Polotski linnast on WAKO Euroopa meister ning Euroopa K-1 turniiri võitja. Ta on väga tugev vastane Markole, kuid vaatamata võidule Marko üle ei alahinnanud ta vastast ja on valmis väga tugevaks matšiks. Sellest annab tunnistust ka 20-aastase Eesti esivõitleja Markko Moisari kommentaar oma ettevalmistuse kohta: „Olen väga rahul oma Taimaa treeninglaagri ettevalmistustega ning igati valmis seekord oma vastase tõeliselt purustama!“. Revanš saab olema magus!

Teister superfightides saame näha järgmisi paare:

VADIM PAHOMOV (Eesti/Garant) vs EDUARD TILTINŠS (Läti)

Vadim Pahomov on 2012. aasta Eesti meister, kes on ühtekokku pidanud 31 matši ja nendest 20 lõpetanud võidukalt. Oma vastasest on ta niipalju teadlik, et tema klubikaaslane Aleksander Sokolovski, kes ka muuseas Xplosionil üles astub, on teda korra võitnud ning püüab oma vastase alistamiseks kasutada oma klubikaaslase kogemusi.

ALEKSANDER SOKOLOVSKI (Eesti/Garant) vs Aliaksandr Melnikau (Valgevene)

Aleksander Sokolovski on 21-aastane Garant klubi esindaja, kes on pidanud maha 67 matši, nendest 50 võitnud ja 12 lausa KO-ga. Tema suurim saavutus on K-1 WAKO hõbemedal. Sokolovski vastaseks on Minski meister ja 50 matši pidanud ning nendest 40 võitnud Aliaksandr Menikau (28 a.), kelle võistluseelne kaal oli 78 kg Sokolovski 74,5 kg vastu. Sokolovski suhtus oma vastase eelistesse rahulikult: „Ma ei ole tema tausta uurinud ja see, et ta minust on raskem ja vanem ei heiduta mind. Parem võistlengi endast suuremate ja tugevamatega kui nõrgematega!“ Melnikau seevastu oli ennast eelnevalt paremini ette valmistanud, olles vaadanud Sokolovski varasemaid matše Interneti vahendusel.

RUSTAM GURBANOV (Eesti/Garant) vs IGOR OSININ (Leedu)

Rustam Gurbanov on väga tugev võitleja, kes on 3-kordne Eesti meister Muay Thais (2010,2011,2012) ning ühtlasi ka 2011 ja 2012 K-1 Eesti meister. Tema kontol on 26 matši, 21 võitu, millest 11 on ta saavutanud KO-ga. Ka see matš tõotab tulla vägagi huvitav, sest Gurbanovi lemmikstiil on K-1, kuid ta läheb vastu väga tugevale Muay Thai taustaga Igor Osininile Leedust. Gurbanov kommenteeris oma ettevalmistust: „Ma ise ei näe väga suurt väljakutset meie stiilide erinevuses, eks ma esimeses raundis testin ja kontrollin olukorda ning valin jooksvalt omale taktikad vastase alistamiseks.“
Igor Osinin on eestlastele tuntuks saanud varasema ülesastumisega Klooga Ranna Beach Fightil. Tema on pidanud maha 6 profimatši ja nendest 4 võitnud, tugevuseks peab ta Leedu tugevat taipoksikooli.

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?