Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Taipoks / kikkpoks Rahvusvaheline taipoksivõistlus „Easy-Air Muay Thai Spirit 2“ toimub juba sellel laupäeval

Rahvusvaheline taipoksivõistlus „Easy-Air Muay Thai Spirit 2“ toimub juba sellel laupäeval

MTÜ Suur Päike ja Tartu Taipoksi Klubi toovad sel laupäeval, 16. märtsil Tartus A le Coq spordihoones teieni rahvusvahelise taipoksivõistluse Easy-Air Muay Thai Spirit 2, kus on  võimalik  kaasa elada  adrenaliinirohketele võitlustele nii taipoksi kui ka K-1 reeglite järgi. Üritus kulmineerub kahe peamatšiga.

Võistlustulle lähevad nii mehed kui ka naised, võistlejaid on Eestist ja välisriikidest. Viimati sai sellist taipoksisündmust Lõuna-Eestis näha aastal 2011, mil leidis aset sarja avaüritus Muay Thai Spirit in Tartu.

Laupäeval A Le Coq spordihoones toimuva taipoksivõistluse üheks eesmärgiks on propageerida võitlusspordikultuuri ja anda publikule võimalus nautida seda huvitavat spordiala ning näha selle ala tipptegijaid.

Võitlusse asuvad Rain Pärnits ja Grigorij „Skuter“ Kopistinskij.  Grigorij on mitmekordne Leedu meister. Väga tugeva muay thai taustaga võitleja, kes töötab matši ajal palju põlvedega ning on lähidistantsil vägagi ohtlik.

Kõva lahingut läheb vastastele andma Tartu Taipoksi Klubi võistleja Ott Remmer, kelle vastaseks on  Baltimaade mitmekordne meister kickboxis - Paulius Šileikis. Leedukas on  lühikest kasvu, kuid  väga tugev ja teda ei tohi kindlasti alahinnata. See matš saab olema kindlasti põnev.

Kehakaalukategoorias kuni  75 kg lähevad omavahel  mõõtu võtma Meelis Hõim (TTK) ja Jargo Aniste (Sauga Taipoksi Klubi). Jargo Aniste on ise Sauga Taipoksi Klubi treener, Meelis Hõim aga sel spordiala veel  suhteliselt uustulnuk. Kindlasti aga ei tähenda see seda, et ta kerge vastane on, sest mees ihkab võitu ja näha saab kompromissitut võitlust.

Väga huvitav saab olema  kahe ,kaalukategoorias kuni 67 kg, omavahel kokku mineva vastase, kes mõlemad on seda kohtumist väga kaua oodanud, Taur Guitori (Tallinna Taipoksi klubi) ja Ragnar Viigimäe (Paide) matš. Taur Guitor on K1 Eesti meister, kes on võitnud mitmeid tähtsaid võistlusi. Ragnar aga on väga visa hingega  mees, kes on alistanud mitmeid tugevaid vastaseid ning on osalenud kolmel neljameheturniiril, millest kaks on võitnud.

Üheks vaatemängulisemaks  kujuneb kindlasti -63kg kaalukategooria meeste Armand Pellja (TTK) ja Rünno Vaikla (Power Fight Team) omavaheline mõõduvõtt. Mehed võitlesid 2012. aasta suvel Pärnus toimunud  fight-showl, kus võitjaks tuli Pellja. Nüüd on Vaikla kindel soov võtta revanš.

Üheks põnevamaks ja oodatumaks hetkeks saab üritusel olema sel korral ainuke naiste matš. Võitlustulle lähevad Tartu Taipoksi Klubi võistleja Kärt Rebane ja tema vastaseks saab olema 21-aastane poksiklubi Bull võitleja Karmen Kukk. Viimane on kolme aasta jooksul maha pidanud 11 matši, Kärt seevastu aga on aktiivselt võitlussportiga tegelenud vaid üheksa kuud. Ent võib kindlalt väita, et Kärt ei ole Karmenile lihtne vastane ja kindlasti saab sellest matšist üks adrenaliinirohkemaid.

Lisaks taipoksijatele astuvad laupäeval üles ka olümpiapoksijad. Tulises matšis löövad kindad kokku 81 kg kaaluvad titaanid- Tartu poksiklubi Sirge nahkindamees Keijo Toomsalu vs Tartu poksiklubi Raund poksija Henri Metsavas.

Võistluspäeval avatakse uksed publikule juba kell 18.00. Ametlik avamine kell 19.00
Piletid on müügil Piletilevis ja võistluspäeval kohapeal. Kõikide piletiostjate vahel läheb traditsiooniliselt loosi poksikotid.eu poolt valmistatud poksikott.

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?