Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Taipoks / kikkpoks Kevin Renno võistleb esimese eestlasena Lumpinee staadionil

Kevin Renno võistleb esimese eestlasena Lumpinee staadionil

Mitmekordne maailmameister kick- ja taipoksis Kevin Renno võistleb tuleval teisipäeval 30. aprillil Tais Bankokis Lumpinee staadionil.

Oma karjääri jooksul peetud taipoksi mat idest on see kahtlemata kõige olulisem,  ütles Renno.  Mul on suur au olla esimene eestlane, kes on Lumpineel võistelnud.
Teisipäevase vastase kohta on Rennol vähe infot.  Tean vaid seda, et tegemist on eurooplasega, kes elab ja treenib Bangkokis.

Renno on ligi kuu aega valmistunud võistlusteks Tais Koh Phangani saarel Chinnarachi klubis kuni 35-kraadises kuumuses.

Treeninglaager on läinud äärmiselt hästi. Treenerid, kes minuga personaalselt tegelevad, on väga tasemel. Klubi peatreener on viiekordne Lumpinee staadioni t empion ja üks treeneritest on endine olümpiapoksija,  räägib Renno.

Renno treeningpäev algab 7 km jooksuga kell 6 hommikul, millele järgneb hommikune treening kell 8.30-10.30 ja pärastlõunane trenn kell 16-18.

Treeningud on rutiinsed nii hommikul kui ka õhtul. Soojendus 30 minutit: hüppenöör, venitused, varjupoks. Järgneb personaalne lapatreening treeneriga  5 x 4-5 min ja seejärel poksikotil 3-5 raundi. Trenni lõpus lõpus 15-20 minutit klint i ehk püstimaadlust treeneriga,  räägib Renno.

Praegune ettevalmistus erineb varasematest sellepoolest, et saan kolm nädalat järjest keskenduda ainult enese ettevalmistamisele ning treenida sellise tempoga ja selliste treeneritega. Eestis pole kahjuks võimalik elada rütmis trenn-söök-uni.
Renno märgib, et on treeninglaagris muutunud iga päevaga aina tehnilisemaks ning tugevamaks:  Lähen Lumpineele võitma.
Lumpinee staadion on Tai suurim ja mainekaim võistlusareen, kuhu pääsevad võistlema ainult Tai ja maailma parimad taipoksijad. Lumpinee t empioni tiitel on Tais võrdväärne parima taipoksija tiitliga.

Renno on Tais ka varem võistelnud. Paari aasta eest esindas ta kohalikku klubi Phuketil asuval Bangla staadionil, kus ta alistas vastase teises raundis nokaudiga.  Sealne areen ei ole siiski võrdväärne Bangkokis oleva Lumpineega, kus võistlevad vaid oma ala tipud. Bangla staadion on pigem areen, kus saaksid soovikorral kõik turistid võistelda.
Lumpinee võistlusmat e kannab üle kohalik televisioon.

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?