Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Taipoks / kikkpoks September toob Kalevi Spordihalli Eesti taipoksi eliidi

September toob Kalevi Spordihalli Eesti taipoksi eliidi

14. september 2013 toimub Kalevi Spordihallis järjekorras juba kolmas XFS, Tallinna Taipoksi Klubi ja Team Moisar promootorite poolt korraldatav võitlusspordiüritus Xplosion Estonia. Õhtu tõmbenumbriks saab kindlasti olema 8-mehe turniir, mille tiitlit hakkavad teiste seas jahtima ka 2 Eesti parimat taipoksijat Mirkko Moisar ning Edvin-Erik Kibus. Põnevaimas superfightis võtavad omavahel mõõtu Andrei Manzolo ja Maxim Võrovski.

„Tegemist on väga vaatemängulise show-üritusega, mis pakub kindlasti närvikõdi mitte ainult ala fännidele vaid ka võitlusspordiga alles tutvust sobitavatele inimestele. 8-mehe turniir toimub K-1 reeglite järgi, omavahel võtavad mõõtu kuni 70 kg kaaluvad mehed, kes hakkavad tiitli suunas liikuma play-off põhimõtte järgi. Sarnased turniirid on väga suureks väljakutseks ka kõige tugevamatele võitlejatele, sest see nõuab finalistidelt, kel tuleb ühe õhtu jooksul maha pidada 3 matši, väga head ettevalmistust. See kombinatsioon teebki Xplosion Estoniast niivõrd nauditava vaatemängu,“ kommenteeris üks korraldaja Rene Sildvee.

Oma parimat vormi ning kõrget professionaalset taset näitavad Eesti publikule Eesti 2 vaieldamatult parimat taipoksijat Mirkko Moisar ning Edvin-Erik Kibus. Moisar on maha pidanu juba 81 profimatši, ta on tulnud WPKA maailmameistriks ning on 2-kordne Balti meister. Kibus seevastu on pidanud maha 53 matši, millest võitnud 40. Tema suurimaks saavutuseks on kindlasti WKA Euroopa tiitel, kuid mainimata ei saa jätta ka Eesti ja Baltikumi meistritiitleid. Turniiri teised osalejad on külla kutsutud erinevatest maailma paikadest nagu Leedu, Ukraina, Poola, Saksamaa ja Suurbritannia. Kindlasti väärib esiletõstmist turniiri ühe suurfavoriidi Tadas Jonkuse osalemine, kes tuleb külla Leedust. Ta on oma karjääri jooksul pidanud 191 matši, millest võitnud 148, lisaks K-1 stiilile on ta tegelenud ka profipoksiga.

"Jonkus on väga muljetavaldava taustaga võitleja, sest tema nimele kuuluvad näiteks sellised tiitlid nagu MTA Euroopa K-1 meistritiitel, WAK-1F Euroopa amatööride meistritiitel, WKA kickboxingu maailmameistritiitel jpt. Need juhused on harvad, kus Eesti publiku ees nii tugevaid võitlejaid näha saab," kiitis oma vastast Mirkko Moisar, kes teeb tõsiseid ettevalmistusi eelseisvateks lahinguteks.

Turniirile lisavad adrenaliinirohkeid elamusi veel superfightid, milledest kõige põnevam saab olema Andrei Manzolo ja Maxim Võrovski vaheline mõõduvõtt. Võrovski on maailmakuulsa Golden Glory võitleja, keda on treeninud varalahkunud 8x taipoksi maailmameister Ramon Dekkers isiklikult. Ta on pidanud 19 profimatši, millest võitnud 16. Manzolo on ISKA kickboxingu maailmameister, kes pidanud maha 71 matši, millest võitnud 60.

Pressikonverents, kaalumine ja turniiripaaride tutvustamine toimuvad 13. septembril 2013.

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?