Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Taipoks / kikkpoks Kibus: "viik ei ole mulle aktsepteeritav lahendus"

Kibus: "viik ei ole mulle aktsepteeritav lahendus"

Nädalavahetusel toimunud No1 Fight Show kolmandal üritusel esines võidukalt ka Edvin Kibus. Raskesport.ee'l õnnestus Edvinilt peale matši ka kommentaar saada.

"Minu jaoks oli see isiklikult väga oluline matš, kuna kohtusin Marchankaga ringis ka 4 aastat tagasi ning siis oli tulemuseks viik. Viik ei ole mulle aktsepteeritav lahendus. Laupäeval, 14.03 Tondiraba Jäähallis toimunud No.1 Fight Show-l avanes võimalus revanšiks. Olin valmis korralikuks lahinguks.


Viimase aasta olen treeninud Hollandis, Team Holzkenis, koos Glory World Series kuni 77kg maailmameistri Nieky Holzkeni kõrval ja treeneri Sjef Weberi juhendamisel. Holzkeni klubis viljeletav stiil meeldib ja sobib mulle. See on segu pidevast vastase survestamisest, ettearvamatutes löökide kombineerimisest, rünnakute rütmi ja tugevusega mängimisest ning poksimisest nii vasak- kui parempool ees. Tunnen, et olen kasvanud enesekindlamaks ja arenenud võitlusstiililiselt ohtlikumaks.


Eestis võisteldes teen koostööd ka endise koduklubiga VÕIMLA. Jorgen Matsiga arutan läbi võistluste strateegia ning Tuuli Sedman on asendamatute oskustega haavatöötleja. Koos oleme super tiim.


Seekordse ettevalmistava viimase sparringu tegin kodumaal Õnnetult sain lisaraundis küünarnukiga parema kulmu alla lõikehaava. Teisalt oli õnneks võistlusteni veel kaks nädalat aega ja saadud 4 õmblust aitasid haaval kokku kasvada. Viimased niidid sain siiski välja alles võistluspäeval riietusruumis.

Olin õhtu peamatšis ja see toimus kohandatud taipoksi reeglite järgi ehk ilma küünarnuki löökideta, 3 kolmeminutilist raundi, kehakaalus kuni 74kilogrammi. Taktikaliselt oli plaanis alustada vastase survestamist esimesest sekundist, hoiduda tema pikemast löögiulatuses ning teravatest jalalöökidest.


Esimeses raundis sattusime palju lähivõitlusse ja olin veidi mures oma kulmuhaava pärast, kuid tundsin, et kontrollin olukorda. Raundi lõpus mõistsin, et vastane hingab juba raskelt, kuid mina sain alles oma rütmi kätte. Vastavalt nurgameeskonna soovitustele jätkasin survestamist ja proovisin ise lähivõitlust vältida. Lähidistantsilt väljudes tabasin Kirilli parema haagiga meelekohta. Seda lööki olin treeningutel spetsiaalselt harjutanud. Nieky õpetas mulle just löögi ootamatust ning efektiivset sihtkohta. Õnnestunud sooritus saatis vastase ringi põrandale. Mulle tundus, et ta enam ei tõuse, kuid viimasel sekundil sai Kirill siiski jalad alla ja näitas kohtunikule, et on valmis jätkama. Ka mina olin valmis, kuid tema treener Valgevenest viskas rätiku ringi ning päästis oma õpilase.
Töö tehtud ja tunne võimas.Olen väga rahul, et sain treeningud realiseerida ja matši üle pika aja varakult lõpetada. Seda eriti peamatšis, kodupubliku ees ja tugeva rivaali vastu.

Ise vigastusi ei saanud ning olen juba treeningsaalis tagasi. Valmistun 4.aprillil Keilas toimuvaks Fightlandiks, kus teen oma teise kuueraundilise profipoksi matši. Otsustasin kogu ettevalmistuse teha kodumaal, erinevate poksitreenerite juhendamisel. Treeningute kõrvalt annan ka erinevates klubides seminare. Õpetan Hollandis õpitud tehnikaid ning proovin ka nii panustada järjest kasvavasse võitlusspordi arengusse Eestis."

Edvin Kibuse tegemistega saab kursis olla facebooki fännilehel www.facebook.com/edvinkibus

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?