Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Taipoks / kikkpoks Eesti Tai Poksijatele Taist kaks võitu

Eesti Tai Poksijatele Taist kaks võitu

Eesti võitlussportlastest koosnev meeskond Tigers Fight Team Estonia eesotsas Viimsi Tigers Gymi ja Wiru Treening klubi sportlastega osales edukalt Taimaal Max Muay Thai profi võistlustel, mis on suurim profi taipoksi sari Taimaal.

Viimsi Tigers gym võitleja Andi Uustalu võitis kehakaalus kuni -74kg oma matshis suurekasvulist ja vasakukäelist Hiina võitlejat Ahshi Petchasirat. Hiina võitleja alustas matshi väga jõuliselt, kuid Uustalu suutis oma paremuse maksma panna tugevate käte löökide seeriatega.

"Ma ei ole enne võistelnud vasakukäelise võitleja vastu ja seetõttu oli matshi esimene round minu jaoks ebamugav, kuid suutsin tänu oma treenerite juhenditele tabada vastast tugevate löökidega ning see tõi edu. Olen õnnelik oma esimese matshi võidu üle Taimaal ja seda just Max Muay Thai sarjas" sõnas peale rasket võidukat matshi õnnelik Andi Uustalu.

Wiru Treeningu võitleja Urmas Närep võitis kehakaalus -77kg vägevas lahingus tugevat Tai võitlejat Yodsamart Sidsamarti. Mõlemad võitlejad alustasid matshi tagasihoidlikult, kuid teises roundis lõi Närep taika tugeva parema owerhandiga nokdauni. Taikas taastus kiiresti ja vastas terava parema küünarnuki löögiga, mis lõikas Närepile pähe verise cuti. Närep jätkas rünnakuid ning lõi veel mitmeid kordi tugevate käte löökidega taika põrandale. Peale kolme roundi võitlust kindel võit Eesti tiimi sportlasele Urmas Närepile.

Viimsi Tigers Gym võitleja Romet Esko võitles tulises lahingus välja viigi Tai võitleja Beerthai Sor. Jor. T. vastu. Mõlemad noored võitlejad himustasid matshi võitu ja pingutasid lõpuminutiteni. Kohtunike otsusega matshi tulemuseks viik.

Raul Esko ja Ilari Nuutinen Viimsi Tigers Gymist pidasid maha väga head võitluslikud lahingud, kuid napp kaotus punktidega ja seekord võit vastastele. Kohalike promootorite tunnustus mõlemale võitlejale heade võitluslike matshide eest.

Kõik matshid toimusid pro full muay thai reeglitega 3x3min roundi.

Tigers Fight Team Estonia treener on Mosa Chatchawan ja manager on Ivo Pukk. "Eesti tiimi sportlased tegid kõik head võitluslikud matshid ja näitasid üles head võitlusvaimu mida hindavad väga kohalikud promootorid ning publik. Võitude üle on meil kõigil väga hea meel ja saime korraldajatelt kiita heade matshide eest. Oleme teinud tiimina palju tööd, et jõuda nii kaugele ja võistelda esimese profi tiimina Taimaa parimas tai poksi sarjas Max Muay Thai. See on suur tunnustus Eesti tai poksile." sõnas Ivo Pukk peale võistlusi.

Tiimi järgmised võistlused toimuvad taas Max Muay Thai Stadium Pattayal, 23 juuni, kui toimub võistlussarja suur turniir, mida kannab üle ka Tai televisioon. Seni treenib tiim kirde Tais Koratis koos Tai sõjaväe tai poksi koondisega ja valmistub eesolevateks võistlusteks. "Meil on hea tiim ja tugevad sportlased aga peame lihvima veel kõvasti oma tai poksi tehnikat, et astuda vastu parimatele kohalikele Tai võitlejatele. Tugevad treeningud ja distsipliin Tai sõjaväebaasis Koratis on just õige koht suurvõistluste ettevalmistuseks."


Tigers Fight Team Estonia ettevalmistusi võistlusteks, treeninguid Taimaal ja võistlusi saad vaadata Videoblogist.
 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?