Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Taipoks / kikkpoks Eesti taipoksijad edukad

Eesti taipoksijad edukad

Eesti taipoksijad Urmas Närep, Andi Uustalu ja Raul Esko nokauteerisid kõik oma vastased Taimaa suurimas profi võistlussarjas Max Muay Thai BATTLE.

Urmas Närepi vastaseks oli kehakaalus kuni 77kg vasakukäeline suurekasvuline Taimaa võitleja Sam Petchasira. Taikas alustas matshi jõuliste jalalöökidega eestlase jalablokkidesse, kuid Urmas Närep suutis vastase jõulised rünnakud blokkida ning surus oma jõuliste kätelöökidega vastase kaitsesse. Võitlejad vahetasid aktiivselt lööke kuni esimese roundi lõpus Närepist pikem Petchasira üritas rünnata kätelöökidega, kuid Närep vastas koheselt tugeva käteseeriaga ja lõpetas vasturünnaku küünarnuki löögiga nokauteerides taika Petchasira juba esimese roundi lõpus.
"Teadsin, et vastane on pikk vasakukäeline võitleja ja ründab tugevalt jalaga, vaatasin eelnevalt tema matshide videoid. Suutsin ta rünnakud blokeerida ja sooritada edukalt vasturünnakuid, mis tõid soovitud tulemuse. Pidin matshiks ligi 4 kilo alla võtma ja see andis ringis ka kergelt tunda, kuid võidu üle on mul väga hea meel." Sõnas peale võidukat matshi Urmas Närep.
Eestlastest teisena astus ringi Eesti võitlusspordi maastikul noor tõusev täht Andi Uustalu, kes on saavutanud häid tulemusi ka poksis ja kikkpoksis. Uustalu vastaseks oli kogenud Taimaa võitleja Yodsankrai Sor. Kanchana, kes on eelnevalt pidanud ligi 60 taipoksi matshi. Taikas alustas esimeses roundi aktiivselt ning töötas jalalööke Uustalu jalgadesse nii parem, kui vasak külg ees, kuid eesltane vastas alati vasturünnakuga. Uustalu tabas mõnel korral vastast tugevate sisseõpitud käsi-käsi-jalg kombinatsiooniga, kuid taikas vastas koheselt taipoksi tehnikale iseloomuliku clinchi ehk püstimaadluse ning põlvelöögiga. Hea võitluse teise roundi lõpus suutis Uustalu aga üllatada vastast tema enda relvaga lüües taika vasaku küünarnuki ja tugeva parema lühikese ülekäelöögiga põrandale. Taikas ei suutnud antud saadud tabamusest taastuda ja toimetati nurgameeskonna abil meedikute hoole alla.
"Vastane oli hea tehnikaga ja minust kogenum, kuid hoidsin vastast oma distantsil ning vastasin alati tema rünnakule. Teises roundis suutsin tabada vastast tugevalt küünarnuki ja parema crossiga, sellest piisas. Mul on väga heameel, et võitsin ja sain osaleda sellisel suurvõistlusel. Sain ka juba uue kutse võistlema Max Muay Thai sarja ning usun, et tulen siia millalgi jälle võistlema." rääkis Andi Uustalu peale võitu taika Yodsankrai Sor. Kanchana üle.
Kolmandana ja õhtu viimases matshis astus ringi Raul Esko, kes on Eesti võitlusspordi meeskonna Tigers Fight Team Estonia üks kaksikvendadest. Esko vastaseks oli Beerthai Sor.Jor. Toypaetrew, kes oli eestlasest pikem ja asus kohe rünnakule. Matsh kujunes õhtu võitluslikumaks, kus kumbki võitlejatest ei taganenud sammugi, vaid ründas vastast jõuliste ja kiirete löökidega. Taikas näitas head taipoksi tehnikat ja suutis tabada eestlast korduvalt teravate põlvelöökidega kuni viimase kolmanda roundi lõpusekunditel üllatas Esko oma vastast spinning-back fistiga nokauteerides Sor.Jor. Toypaetrewi koheselt.
"Vastane oli minu jaoks ebamugava tehnikaga ja ma ei saanud oma rünnakuid käima." sõnas võidukas Esko "Võitlesin kõik kolm roundi ja viimase roundi lõpus suutsin vastast üllatada, nägin et tal on käed all ning see oli minu võimalus ja kasutasin selle edukalt ära. Võitsin hea tehnika ja nokaudiga. Olen väga õnnelik." ütles võidutuhinas Raul Esko peale oma matshi.
Eestlaste matshe ja võimsaid saavutusi jälgis terve Taimaa kuna reede õhtuseid võistlusi kannab otseülekandena üle populaarne Tai telekanal Channel 8
Eesti tiimi mänedzer Ivo Pukk sõnas peale võidukaid matshe "Suurepärane õhtu, väga head matshid ning fantastilised nokaudid meie sportlaste poolt!. Tulime tiimiga tegema häid võitluslike matshe ja näitama Max Muay Thai võistlussarja korraldajatele, et meie sportlased on head võitlejad ning suutelised võistlema tipptasemel nagu seda on Taimaa Max Muay Thai sari, kuid selline suurepärane tulemus kõikide kolme matshi puhul üllatas positiivselt korraldajaid vägagi. Meie koostöö jätkub kindlasti ka edaspidi ja see avab Eesti võitlussportlastele palju võimalusi. Max Muay Thai sari on juhtiv profi võistlussari Taimaal mida jälgitakse aktiivselt nii Aasias, USA-s, Euroopas kui ka mujal üle maailma. See on taipoksi tipptase nii matshide lineupide, eventide korralduse, kui produktsiooni osas."
Tegime tiimina tänaste võitude nimel palju tööd, kaasasime oma sportlaste treeningutele Taimaa tippvõitlejaid ja treenereid. Naasesime tiimiga just nädalasest raskest taipoksi treeninglaagrist kirde-tai militaarbaasis, kus treenisime koos Tai Kuningliku sõjaväe koondisega. Meie tiim ei oleks täna siin, kui meil ei oleks meie toetajaid ja treenerit Mosa Chatchawani, kes on viimased kolm kuud aidanud meie sportlasi ettevalmistada, organiseerida treeninguid Taimaal ja suhelda Max Muay Thai korraldajatega. Kop un Kap Mr. Mosa!"
Peale võistlusi Taimaal suundub Tigers Fight Team Estonia edasi Jaapanisse Tokyo, kus treenitakse koos Jaapani profi kikkpoksijatega, et võistelda ka Jaapani profi kikkpoksi sarjades.

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?