Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Vehklemine Rahvusvaheline Vehklemisföderatsioon (FIE) tähistab 2013. aastal sajandat juubelit

Rahvusvaheline Vehklemisföderatsioon (FIE) tähistab 2013. aastal sajandat juubelit

Rahvusvaheline Vehklemisföderatsioon (FIE) tähistab sel aastal oma sajandat juubelit ning võtab oma 100. aastapäeva tähistamiseks kasutusele uue logo. Aasta jooksul korraldatakse kaheksateist üritust ja eritegevust, mille eesmärk on meenutada föderatsiooni asutamist Pariisis 29. novembril 1913.

Erilise tähelepanu all on FIE 2013. aasta täiskasvanute maailmameistrivõistlused, mis toimuvad Ungaris Budapestis 5.–12. augustil 2013, ning sajanda juubeli galaõhtusöök laupäeval, 30. novembril 2013 Pariisis. Föderatsiooni pidulik kongress toimub sellele eelneval päeval – reedel, 29. novembril 2013 – samuti Pariisis.

Lisaks tähistatakse FIE asutamist üheksa vehklemisturniiriga liidu üheksas asutajariigis (Ühendkuningriigis, Belgias, Saksamaal, Itaalias, Prantsusmaal, Ungaris, Hollandis, Tšehhis ja Norras).

Üritusi täiendab rändnäitus, mis annab ülevaate vehklemise ajaloost ja FIE rollist, sisaldades ka kuulsuste halli, mis on pühendatud spordiala oluliselt arendanud isikutele.

FIE kohta: Rahvusvaheline Vehklemisföderatsioon (FIE – Fédération Internationale d'Escrime) on vehklemise kui olümpiaspordi rahvusvaheline juhtorgan. FIE asub Šveitsis Lausanne’is. Hetkel kuulub FIE liikmete hulka 148 vehklemisföderatsiooni.
 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?