Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Vehklemine Katrina Lehis võitis juunioride EMil pronksmedali

Katrina Lehis võitis juunioride EMil pronksmedali

Katrina Lehis võitis Budapestis toimuvatel juunioride Euroopa meistrivõistlustel vehklemises neidude epee individuaalvõistlusel pronksmedali. Poolfinaalis pidi Lehis tunnistama hilisema võitja prantslanna Auriane Mallo 15:10 paremust.

Alagrupis viis võitu ja ühe kaotuse teeninud Lehis alistas 64 parema hulgas leedulanna Adele Karoblyte 14:8, seejärel väga tasavägises kohtumises lisaajal 4:3 hispaanlanna Sara Fernandez Calleja ning kaheksandikfinaalis poolatari Jagoda Zagala 15:7. Veerandfinaalis ungarlanna Reka Bohuse vastu jäi Lehis matši alguses tagaajaja rolli, kuid suutis matši viigistada ja lisaajal otsustava torke sooritada.

Kuuenda tiitlivõistluse medali võitnud Lehis ütles vahetult pärast võistlust, et võidud Fernandez Calleja ja Bohuse üle tulid väga raskelt ning Mallo puhul oli tegemist ebamugava vastasega kellele Lehis ka varasemalt kaotanud.

"Teadsime, et Mallo ei ründa ja oht on saada jälle passiivsus nagu kohtumises hispaanlannaga. Valisime taktika, et Katrina proovib ise esimese torke teha ja siis tõmbub kaitsesse aga paraku see ei õnnestunud. Nüüd enne MMi teeme põhjaliku kodutöö," kommenteerise Lehise treener Helen Nelis-Naukas.

"Paljud sel hooajal MK-sarjas häid tulemusi näidanud vehklejad esinesid täna tagasihoidlikult. Tõenäoliselt olid nad pikast hooajast väsinud. Ka Katrina võistlus kulges täna üle kivide ja kändude ning võidetud medalit peame siiski kordaminekuks," kommenteeris treener.

Hea võistluse tegi ka Veronika Zuikova, kes kokkuvõttes sai 11. koha. Sarnaselt Lehisele kogus ka Zuikova alagrupiturniiril viis võitu ja ühe kaotuse ning alistas seejärel play-off avaringis Portugali vehkleja Fabiana Bonito 15:7. Teel kaheksandikfinaali alistas Zuikova 2010.a. kadettide Euroopa- ja maailmameistri itaallanna Alberta Santuccio 15:13, kuid pidi seejärel tunnistama sakslanna Nadine Stahlbergi 15:7 paremust.

Ülejäänud Eesti vehklejatest said Anu Hark 45. ja Gaia-Marianna Siim 71. koha.
Finaalis alistas Mallo torgetega 15:14 rumeenlanna Amalia Tatarani.
 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?