Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Vehklemine Eesti naisjuuniorid võitsid EMil hõbemedali

Eesti naisjuuniorid võitsid EMil hõbemedali

Eesti naisjuunioride epeekoondis koosseisus Katrina Lehis, Veronika Zuikova, Gaia-Marianna Siim, Anu Hark võitsid Budapestis toimuvatel juunioride Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali. Finaalis pidi Eesti tunnistama Venemaa kindlat 45:20 paremust.

Kaheksandikfinaalis purustas Eesti torgetega 45:24 Tšehhi koondise, veerandfinaalis võideti Poolat 45:41 ja poolfinaalis Ukrainat 45:40.

2012. aastal sai sama koondis EMil viienda koha. EMil koondist juhendanud Juhan Salm mainis, et kasuks tuli kindlasti see, et need neli tüdrukut olid palju kokku vehelnud. "Sama koondis sai eelmise aasta EMil viienda koha. Toona oli see väga hea tulemus. Tänane hõbemedal on suurepärane. Esimeses kolmes matšis vehklesid kõik tüdrukud hästi ja võib öelda, et ületasid ennast. Venemaa on lihtsalt klass omaette ja nende vastu oli väga raske vehelda", kommenteeris Salm.

"Selle edu taga on kindlasti tüdrukute isiklike treenerite panus. Hõbemedali eest tuleb kindlasti tänada Helen Nelis-Naukast, Viktor Zuikovi, Tiit Räni ja ka Irina Embrichi, kes sportlaskarjääri kõrvalt teeb ka treeneritööd", lausus Salm.

Medalivõitjaid saabuvad Eestisse homme, 8. märtsil kell 20.45 Helsingist saabuva lennuga. Eesti Vehklemisliit kutsub kõiki pöidlahoidjaid ja spordihuvilisi medalivõitjaid tervitama. Kahe medaliga naaseb EMilt Katrina Lehis.

Eesti meesjuunioride epeekoondis koosseisus Peeter Turnau, Margo Lehis, Märten Mändla ja Ruslan Eskov sai Budapestis peetavatel juunioride Euroopa meistrivõistlustel 12. koha. Avaringis vaba olnud Eesti kaotas kaheksandikfinaalis torgetega 30:45 Ungarile. Kohamatšides 9.-16. kohale alistati esmalt Rumeenia 45:38, kuid kaotati seejärel 35:45 Prantsusmaale ja 36:45 Rootsile. Euroopa meistriks tuli Itaalia, kes finaalis alistas Venemaa 45:36. Kokku osales 22 riiki.
 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?