Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Vehklemine Eesti epeenaiskond ja Nikolai Novosjolov kvalifitseerusid Euroopa mängudele Bakuus

Eesti epeenaiskond ja Nikolai Novosjolov kvalifitseerusid Euroopa mängudele Bakuus

Eile avaldati Euroopa vehklemisföderatsiooni poolt nimekiri võistkondadest ja sportlastest, kes on kvalifitseerunud 21.-27. juunini 2015.a. Bakuus toimuvatele Euroopa mängudele. Võistkondlikult tagas teiste seas mängudele pääsu maailma edetabelis 2. positsiooni hoidev Eesti epeenaiskond, individuaalselt aga meeste epee maailma edetabelis hetkel 16. kohal olev Nikolai Novosjolov.
Lisaks Eesti epeenaiskonnale pääsesid Euroopa mängudele veel maailma edetabelijuht Venemaa, Itaalia (4.), Rumeenia (5.), Ungari (7.) ja korraldajariik Azerbaidzaan. Individuaalselt pääseb võistlema kokku 36 naisvehklejat.

Ka meeste epees osalevad võistkondlikult 6 riigi meeskonnad ja individuaalselt 36 vehklejat. Võistkondlikult tagasid pääsu Prantsusmaa (1.), Šveits (3.), Itaalia (4.), Venemaa (5.), Ungari (6.) ja korraldajamaa Azerbaidzaan. 6 riigi meeskonna liikmed hõivavad kokku 24 kohta. Nikolai Novosjolov oli nende kaheksa vehkleja seas, kes pääses Bakuusse individuaalsete tulemuste põhjal.

Nii naiste kui meeste epees selgitatakse viimased neli Euroopa mängudele pääsejat kvalifikatsiooniturniiril Budapestis (20.-21. detsember 2014). Turniiril saavad osaleda vaid nende riikide sportlased, kust mängudele veel vastaval relvaliigil kvalifitseeritud ei ole.
Vehklemisliit
 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?