Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Spordialad
Spordialad

Võitlussport

Võitlussport on kontaktne* spordiala, milles kaks võistlejat võitlevad üksteise vastu, lähtuvalt selle konkreetse spordiala reeglitest.

Loe edasi...
 

Sportlik vabavõitlus

Sportlik vabavõitlus (MMA ehk Mixed Martial Arts) on täiskontaktne võitlusspordiala, milles on lubatud paljud erinevad võtted nii traditsioonilistelt kui ka tänapäevastelt võitluskunstidelt. MMA reeglite järgi on lubatud nii käe- ja jalalöögid kui ka maadlemine. MMA võimaldab ühisel spordialal võistelda väga erinevate võitlussportide esindajatel.

Loe edasi...
 

Poks

Poks on täiskontaktne võitlusspordiala, milles sportlased võistlevad omavahel kasutades vaid poksikinnastega kaetud käsi, täpsemalt ainult rusikaid. Poksis kasutatakse peamiselt löögidistantsi ning maadlusdistantsi jõudnud sportlased lahutatakse kohtuniku poolt.

Loe edasi...
 

Taipoks

Taipoks (Muay Thai) on täiskontaktne võitlusspordiala, milles on lubatud käe- ja jalalöögid, samuti löögid küünarnukkide ning põlvedega. Erinevalt traditsioonilisest poksist, kus maadlusdistantsi jõudnud võistlejad lahutatakse, on taipoksis lubatud ka püstimaadlus. Taipoks on Tai rahvussport.

Loe edasi...
 

Kikkpoks

Kikkpoks ehk kickboxing on täiskontaktne võitlussport, milles on lubatud käe- ja jalalöögid. Kikkpoks jaguneb Jaapani ja Ameerika kikkpoksiks. Kui Jaapani kikkpoksis on lubatud ka põlvelöögid ning löömine allapoole vööd, siis Ameerika kikkpoksis on keelatud nii põlve- kui ka küünarnukilöögid ning löömine allapoole vööd on keelatud. Antud artikkel kirjeldab neid kahte suuremat kikkpoksi stiili.

Loe edasi...
 

Maadlus

Maadlus on võitlussport, mille puhul lööke ei kasutata ning vastase alistamiseks kasutatakse püstimaadlust, heiteid, mahaviimisi ning valuvõtteid. Laias laastus võib maadluse stilistiliselt jagada viieks - kreeka-rooma maadlus, vabamaadlus, lukumaadlus, sambo ning sumo.

Loe edasi...
 

Brasiilia jiu-jitsu

Brasiilia Jiu-Jitsu on võitlussport ja maadlusala, mille keskmeks on suuremas osas maasvõitlus. Vastase alistamine toimub domineerivast positsioonist liigeselukkude ning kägistusvõtete abil. Jiu-jitsut võib treenida kas võistlusteks, sportliku vabavõitluse (MMA) tarbeks või enesekaitseks. Sparring (nimetatud kui “rullimine”) ja võtete harjutamine vastupanu osutava partneriga moodustavad peamise osa treeningust, rõhk on asetatud reaalsele sooritusele.

Loe edasi...
 

Karate

Karate on täiskontaktne Jaapani päritolu võitlussport, mis keskendub püstivõitlusele ja löökidele käte ning jalgadega. Mõnede karate-stiilide puhul tegeletakse ka maadluse, lukumaadluse ning heidetega. Antud artikkel käsitleb maailma suurima karateorganisatsiooni World Karate Federation poolt sanktsioneeritud sportkarated.

Loe edasi...
 


Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?