Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus UFC 116 järelvaade

UFC 116 järelvaade

Raskesport.ee teeb ülevaate UFC 116 mma-üritusel toimunud peamistest matšidest.

George Sotiropoulos vs Kurt Pellegrino Otsus (Ühehäälne)     3     5:00
Pellegrino ei leidnud kuidagi enda kohta selles matšis – Sotiropoulos domineeris nii distantsilt kui ka klintšist ja isegi maas all olles tegi ta Kurt Pellegrino elu päris ebamugavaks. Viimastel sekunditel tabanud ilus põlv ei suutnud matši tulemust enam muuta. Pellegrino jätkab tugeva keskmikuna, aga Sotiropoulosile võib ennustada järgmiseks vastast, keda ta võita ei suuda. Kuues järjestik võit UFCs peaks küll kõrgema tasemega vastase tooma. Sotiropoulos on mitmekülgne, aga ilmselgelt veel mitte päris tipp selles ülitihedas kaalus.


Stephan Bonnar vs Krzysztof Soszynski Tehniline nokaut (Löögid)     2     3:08
Täpselt selline matš nagu neilt meestelt oodata võis: edasi-tagasi kulgev nagu filmikaklus, kus armu ei anta ei endale ega vastasele. Õhtu matši tiitlit kindlasti väärt. Huvitav oli see, et peaaegu kõik distantsilt alanud löökide vahetamised domineeris Soszynski ja klintšist suutis löömist alati võimsamalt alustada just Bonnar. Ilmselgelt peitusid meeste tugevused üksteise vastu just nendes distantsides. Ilmselt saavad mõlemad mehed endale veel järgmises matšis vastaseks mõne tugeva keskmiku või uustulnuka. Viimaste matšide tulemused veel tõusu ei ennusta.


Chris Lytle vs Matt Brown Alistus (Käelukk)     2     2:02
Meeste teine kohtumine, mis lõppes analoogselt esimesega – Lytlelt alistus teises raundis. Brown on vahepeal kõvasti arenenud ja võitis esimese raundi suhteliselt kindlalt domineerides löökidega distantsilt ning klintšis, Lytle’t maha viies ja korraliku kägistusüritusega.   Teises raundis keeras Lytle oma aktiivsuse korralikult peale ja sai peale paari head tabamust Browni enda alla. Sealt bjj must vöö enam oma vastast välja ei lase. Kui tagurpidi-trianglisse liikumine ka alistuse osaks arvata, siis kindlasti ilusam sooritus kui õhtu alistuse võitnud kägistus. Eks muidugi draama ja matši kaalukus kallutasid selle otsuse Lesnari kasuks.


Chris Leben vs Yoshihiro Akiyama Alistus (Triangel-kägistus)     3     4:40
Üsna uskumatu kui mõne nädala jooksul oma teise matši tegev UFC keskaalus keskmiste hulka kuuluv Leben suudab Jaapanis omas kaalus võitmatuna püsinud Akiyama triangliga alistada. Mõlemad mehed andsid endast tõesti kõik ja seda publik naudib. Rahva suurt lemmikut Lebenit näeme kindlasti juba üsna varsti puuri astumas. Jaapani staarid kipub UFC üsna ruttu koju saatma kui nad mõne kaotuse saavad.


Brock Lesnar vs Shane Carwin Alistus (Küljeltkägistus)     2     2:19
Shane Carwin domineeris esimest raundi korralikult, püsti löömises näeb Lesnar välja rohkem kui halb. Teise raundi Carwinit enam ei jätku, Lesnar viib ta maha ja võidab kägistusega. Mõlemal mehel tuleb kriitiliselt peeglisse vaadata. Võib arvata, et Carwini ülesanne on natuke lihtsam. Tema võit jäi selles matšis selgelt võhma taha – esimeses raundis ei jaksanud ta löökidega lõpetada ja teises raundis mahaviimist ja Lesnari möödumist ning kägistust kaitsta. Muidugi oli see Carwini jaoks alles esimene kord kui keegi suutis temaga teise raundi minna - seega andestatav puudus. Lesnari probleem on ilmselgelt keerulisem. Võhma arendamiseks on väga selged meetodid, aga kui poksimiseks annet ei ole, siis seda lihtsalt ei ole. Keegi ei taha ju väita, et Lesnar ei treeni poksi. Järgmisena astub Brock Lesnari vastu tiitlimatšis Cain Velasquez. Pole mingit põhjust väita, et kahekordne USA meister Cain Velasquez on viletsama maadlusega kui Carwin, kes esimeses raundis ennast maha viia ei lasknud. Ei ole ka põhjust arvata nagu oleks Velasquez viletsam lööja kui Carwin. Kui keegi viimases kahtleb, siis otsigu üles mehe eelmine matš Antônio Rodrigo Nogueiraga, mis lõppes väga võimsa nokaudiga. Kui siia lisada fakt, et Velasquez on üks parima võhmaga raskekaallasi maailmas, siis tundub Lesnar tõsises hädas olema. Vähemalt paberil. MMA matše aga teadupärast ei peeta paberil ja puuris võib juhtuda mida iganes. Iseäranis kui vastasel on nii võimas maadlus ja vaatamata kesisele poksioskusele väga raske käsi.

 

NB! Kehtivad endise Paranoidi foorumi kasutajad/paroolid. (Väga kaua kasutamata paroolid tuleb uuendada "Parool ununes" lingi abil).
Raskesport.ee Facebookis