Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Judo
Uudised: Judo

Madis Karu võitis veteranide EM-l pronksmedali

Sel nädalalõpul toimus Zagrebis veteranide EM, mille suurt populaarsust näitab väga rohke võistlejate arv. Nimelt astus tatamile 790 judokat 32st riigist.

Madis Karu tee pronksini algas kindla võiduga poolaka Witold Fijalkowski üle. Seejärel poolfinaalis saavutas aga kohtumise võidu hilisem hõbemedalist Evgenii Lebedev. Pronksikohtumises Karu vastasele Alexey Andrialovich (RUS) võimalusi ei jätnud ning võitis selge ülekaaluga  EMi pronksmedali. Karule on see kolmas veteranide EMi medal.

Loe edasi...

Klen Kristofer Kaljulaidile EM 7. koht

Judo EM Poola suurlinnas Varssavis kulges Eesti jaoks mõneti ootuspäraselt, teisalt aga kurvalt ning lõppude lõpuks ka rõõmustavalt. Kõik matšil käinud mehed püüdlesid loomulikult parima poole, ent kuna Euroopa tase on nii tugev, siis ka pisemateks eksimusteks ruumi pole. Eesti koondist sekundeeris staažikas Andres Põhjala, kes on ka Juhan Mettise ja Mattias Kuusiku treener.

German Duran Itaalias teine

Võrratu teise koha saavutas täna Itaalias, Lignanos toimunud juunioride Euroopa Karikaetapil German Duran kehakaalus -81kg. Hetkel Inglismaal õpinguteed tallav noormees alistas esmalt neli vastast alagrupis. See järel poolfinaalis ipponiga ungarlase Marton Veres. Finaalkohtumine oli võrdväärne, ent vastane Matthias Casse jäi seekord peale.

Toimus Bakuu Grand Slam

Sel nädalavahetusel leidis aset Bakuu Grand Slam judos, kus osales kokku 182 võistlejat  31st riigist. Eestit esindasid koondislased Mattias Kuusik -90g ning Grigori Minaškin -100kg.

Grigori Minaškin Pariisi Grand Slamil viies

Möödunud nädalavahetusel toimunud kõrgetasemelisel turniiril, Pariisi Grand Slam, osales kokku 409 võistlejat 61st riigist. Pariisis oli ainsa eestlasena võistlemas Eesti koondislane Grigori Minaškin, kelle kehakaalus -100kg oli võistlejaid kokku 36.