Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Taipoks / kikkpoks
Uudised: Taipoks / kikkpoks

Moisar võitis the League turniiri

Eile Tondiraba hallis peetud the League kaheksa mehe turniiril võidutses Mirkko Moisar, kes pidas kokku kolm matši ja alistas finaalis leedulase Martynas Jasiunase. Eelnevalt vandusid Eesti mehele alla Mohamed Elawili ja Rhassan Muhareb. Turniiri võitja jalutas minema 10 000 eurot rikkamana.

Loe edasi...
 

Themas kaotas Keilas

Eile Keilas Fightlandil peetud peamatšis tuli Hendrik Themasil alla jääda soomlasele Daniel Forsbergile. Kaotus tuli kohtunike otsusega.

Loe edasi...
 

Fightlandi peamatšis kohtuvad Daniel Forsberg ja Hendrik Themas

Moisar Promotions korraldab Keila Tervisekeskuses laupäeval, 8. detsembril võitlusspordiürituse Fightland, mille peamatšis kohtuvad soomlane Daniel Forsberg ja eestlane Hendrik Themas.
Klubist Turku Muay Thai pärit Forsberg on mitmekordne Soome meister. Ta töötab vangide psühhiaatriahaiglas ja tema hüüdnimi on Rootslasetapja. „Karm võitlus tuleb,“ lubab Forsberg, kelle hüüdnimi on põhjustatud sellest, et ta on võitnud nii paljusid Põhjamaade võitlejaid.Henri Helemäe ja Ahti Pikkur lähevad vastamisi poksimatšis. Kolme aasta eest kohtusid nad kikkpoksimatšis Helemäe korraldataval Mõisaküla Fightil ja siis Pikkur võitis. Igas korralikus matšis peab olema kurikael ja Helemäe oskab kurikaela mängida. Küsimusele, kumb on edevam, tema või Pikkur, vastab Helemäe: „Mina ju.“Põsesarnaluumurd lõpetas Pikkuri võitlejakarjääri 2017. aastal. Otsus naasta tuli enesedistsipliini kadumise tõttu ja motivatsiooni otsimise tulemusena. „Saab väärikalt ühe korra adrenaliini tunda veel,“ sõnab Pikkur, kes on ka mitmekordne Eesti juunioride meister korvpallis ja osav muusikaprodutsent (Suur Papa „Pätiplika“).Fightlandil leiab aset Tarmo Kõrsi ja Nikita Leškovitši kordusmatš. Nad kohtusid Fightlandil veebruaris ja siis sai punktivõidu lätlane. Kõrs veab Keila Taipoksi Klubi ja õpetab Keila koolis kehalist kasvatust. Kõigest 19-aastane Leškovitš on juunioride vabavõitluse MM-i pronks.Leškovitšiga samast klubist on pärit teine lätlane Vitali Ussov. Marko Šults teab, et Ussov on kogenud ja poksitaustaga. „Ta lööb kätega palju,“ räägib Šults, kes hiljutise vastase Dmitri Tsvetkovi lõi nokauti pooleks minutiks.Andre Kaljurand ja Karl Komlev pidasid augustis Mõisaküla Fightil vihase poksimatši, mille Andre võitis napilt 2:1. Fightlandil leiab aset kordusmatš. „Tugevad löögid ja kaitse. See on see, mis tuleb pähe esimesena, kui mainid nime Andre Kaljurand,“ lubab Kaljurand.Eesti meistrivõistluste medalist tai- ja kikkpoksis Ringo Tipp sai tänu võitlusspordile elu korda. „Kes teab, see teab. Ei hakka minevikku lahkama,“ kostab Tipp, kes veab Viljandi kuuma võitlusklubi Kondor.Andrus Joad kohtas tihti võistlemas veel viis aastat tagasi, pärast seda ta aga kadus. „Elu tuli vahele,“ ei taha ta täpsemalt öelda. Joa, kes töötab päästjana ja treenib hetkel üksi, osales äsja skandaalses kaklusklubis Bad Blood, kus võideldi Factory põrandal teksapükstes.Võitlusdebüüdi teevad Tippi õpilane Mick Paja ja Markko Moisari õpilane Ranno Rennu. „Eesmärk on ennast proovile panna,“ teatab Paja.
Fightlandi võitluspaarid:Hendrik Themas – Daniel Forsberg (81 kg, K-1)Ahti Pikkur – Henri Helemäe (+91 kg, poks)Tarmo Kõrs – Nikita Leškovitš (71 kg, K-1)Marko Šults – Vitali Ussov (71 kg, K-1)Andre Kaljurand – Karl Komlev (83 kg, poks)Ringo Tipp – Andrus Joa (91 kg, poks)Ranno Rennu – Mick Paja (67 kg, K-1)

Loe edasi...
 

Maikel Astur võitis kikkpoksi EMil hõbemedali

KikkpoksBratislavas peetud kikkpoksi Euroopa meistrivõistlustel võitis Maikel Astur (75kg) hõbemedali K-1 reeglitega võistlusklassis. Meistriks tuli Eesti spordifännile hästi tuttav Maksim Spodarenko.

Loe edasi...
 

Uku Jürjendal võitleb WBC Muay Thai tiitlile

Uku Jürjendal võitleb 13. oktoobril Brüsselis üritusel Phoenix 10 Yassine Boughanemiga WBC Muay Thai üliraskekaalu tšempionivööle.
See on 24-aastase Boughanemi esimene kord tiitlit kaitsta. Boughanem on rahvuselt marokolane, kes esindab Belgiat, treenib aga juba mõnda aega Tais. WBC Muay Thai tšempion on ka tema vend.„Yassine on kohalik superstaar. Väga kogenud, 180 matši pidanud. Maailma edetabelis esikohal. Ma olen 105 kilo. Ta on minust mõni kilo raskem, aga kõvasti lühem. Ta on ebastandartne, erineb kõigist vastastest, kellega siiamaani olen võidelnud. Tal on head küünarnukilöögid ja tugev klintš. Pean teda distantsil hoidma. Ainuke võimalus teda kodupubliku ees võita on nokaut või tehniline nokaut,“ räägib 29-aastane Jürjendal.Jürjendal võitis 2014. aasta maailmameistrivõistlused taipoksis ja pärjati 2015. aastal Eesti parima taipoksija tiitliga.„Tegemist oli amatööride võistlustega, aga mul oli kolm väga tugevat vastast. Võistlesin mitte nagu profispordis, vaid kaitsmetega, ja see on  tegelikult isegi palju raskem. Väga raske on vastasele viga teha, kui sul on pehmendused igal pool ümber,“ sõnab.Viimati võitles Jürjendal septembris Number One Fight Show’l, kus ta alistas avaraundis Aleksei Dmitrijevi.

Loe edasi...
 
Veel ...


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?