Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus Raju vabavõitluse populaarsus on plahvatuslikult tõusnud

Raju vabavõitluse populaarsus on plahvatuslikult tõusnud

Raju 5: Jüri Jõgiste võitmas.Viimase kahe aastaga on järsult kasvanud Eesti noorte meeste huvi sportliku vabavõitluse vastu. Selle spordi suur show - MMA Raju - on toimunud juba viiel korral ning ees on ootamas selle aasta suurim, Raju 6.

Sportliku vabavõitluse ehk MMA populaarsus on maailmas olnud pideval tõusuteel kogu käesoleva kümnendi jooksul, kuid Eestis on huvi plahvatanud alles viimasel ajal. Populaarsuse põhjusteks võib lugeda Eesti meelelahutus- ja spordiürituste sarja MMA Raju ning interneti kaudu kättesaadavaid võitlusüritusi mujalt maailmast.

MMA Raju peakorraldaja Ott Tõnissaar on veendunud, et võitlussport toetab oluliste väärtuste arengut – julgus, sihikindlus, ausus, enesedistsipliin ja tervislikud eluviisid. Olles samaaegselt ise aktiivne sportlane on ta pühendunud sportliku vabavõitluse arendamisele Eestis. „Alustasime Rajuga pooleteist aastat tagasi ja inimeste huvi on MMA vastu olnud pidevas tõusujoones,“ nendib Tõnissaar, „seda näeme pealtvaatajate arvu mitmekordsest suurenemisest ning võitlusareenile püüdlevate sportlaste rohkusest.“ MMA huvilised saavad 23. oktoobril näha põnevaid lahinguid Raju 6–l Tartu esinduslikumas A. Le Coq Sport spordimajas – soodsad piletid on juba saadaval Piletimaailmas ja Piletilevis. „Tulemas on võimsad matšid tuntud Raju võitlejatega – näiteks Henri Hiiemäe, Jorgen Matsi ja mitmed teised,“ teatab Tõnissaar kindlameelselt, „Raju teeb sügisel Tartust Eesti võitluspealinna!“

Adrenaliinirohke võitlusshow kõrval kasvab sama hüppelises tempos sportliku vabavõitluse harrastajate huvi. „Alustasime MMA treeningutega juba 2005. aastal, kuid viimasel kahel aastal oleme näinud uute baaskursustega suurt vaeva, et kõiki soovijaid treeningsaali mahutada,“ kommenteerib Priit Mihkelson, Tallinnas tegutseva 3D Treeningu peatreener.

Meelelahutuse ärina toovad USA suurima sportliku vabavõitluse liiga UFC võitlusüritused paar korda kuus vaatama keskmiselt 15000 pealtvaatajat ning tasulise telepildi vahendusel jõuavad need keskmiselt miljoni ameeriklaseni. See kõik tähendab sadade miljonite dollarilisi käibeid iga ürituse kohta. USAs on lisaks võitlusüritustele ka eetris mitmed populaarsed MMA reality-teleseriaalid.

Sportlik vabavõitlus (i.k mixed martial arts, MMA) on võitlussport, mis ühendab endas kolm olümpiaala – poksi, maadluse, judo – ja teised kahevõitlusalad. MMA Raju toimumist korraldab Eesti Sportliku Vabavõitluse ja Brasiilia Jiu-Jitsu Liit. Lähemat infot, pilte ja videoid saab kodulehelt: mma.ee ja Facebookist: facebook.com/MMARaju

 

NB! Kehtivad endise Paranoidi foorumi kasutajad/paroolid. (Väga kaua kasutamata paroolid tuleb uuendada "Parool ununes" lingi abil).
Raskesport.ee Facebookis