Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus Laupäeval vastasseis – UFC vs poks

Laupäeval vastasseis – UFC vs poks

Sellel laupäeval toimub Bostonis maailma suurima vabavõitlussarja UFC üritus "UFC 118". Peamatšis võitlevad parimad kergekaallased – Frankie Edgar ja B.J. Penn – tiitlivöö eest. Peamatšist rohkemgi tähelepanu on pälvinud matš, mida reklaamitakse sloganiga "UFC vs poks".

"UFC vs poks" matšis kohtuvad omavahel kogenud veteran ja mitmekordne UFC meister Randy Couture ja mitmeid profipoksi tiitleid omanud endine poksija James Toney. UFC püüab selle vastandamisega ilmselt poksifänne enda poole võita ja vähemalt nende tähelepanu võidetakse nii kindlasti. Iseküsimus, kui auväärne selline vastandamine on ja kes naerab siis, kui James Toney suudab võita.


Taust tumedaks

Frankie Edgar
vs B.J. Penn (–70 kg)
Kaks kergekaalu valitsejat kohtuvad peale mõnekuist pausi teist korda. Eelmisel korral jäi tasavägises matšis napilt peale väsimatu Frankie Edgar. Võib oletada, et Edgar ei tee suuri muudatusi eelmisel korral edukaks osutunud mänguplaanis – pidevas liikumises olles nopib ta kergete löökidega punkte ja teeb igas raundis paar mahaviimist. On vähetõenäoline, et Edgar Penni kuidagi lõpetada suudab, seega saab Penn teoreetiliselt mängida ründavamat ja lahtisemat mängu. On tulemas väga tasavägine ja põnev vastasseis.

Randy Couture vs James Toney (–93 kg)
Tõsisema fänni jaoks on tegu suhteliselt igava matšiga, kuigi tähelepanu saab see matš kõige rohkem. Ei ole mingit põhjust arvata, et poksija Toney on lühikese ajaga ja ilma igasuguse võistluskogemuseta muutunud vääriliseks vastaseks mitmekülgsele vanale rebasele Randy Couture'le. Tõenäoliselt viib Couture Toney kiiresti maha ning lõpetab matši esimese raundi esimestel minutitel. Sääraste matšide ajalugu ei ole muid lahendusi eriti pakkunud. UFC oleks väga huvitavas ja kurvas olukorras kui jäädaks poksi ja James Toney vastu kaotajaks.


Kenny Florian vs Gray Maynard (–70 kg)
Matši võitja osaleb järgmises kergekaalu tiitlimatšis. Florian on seda au juba enne maitsta saanud, seni UFCs võitmatu Maynard veel mitte. Maynardit on tiitlimatšist eemal hoidnud mõned keskmisest igavamad ja napid otsusega võidud. Florian on väga agressiivse võitleja, kes on võimeline matsi lõpetama igast distantsist ja seega ei saa matš kuidagi igav tulla. Maynardi taktika on tema oskustest tulenevalt maadlusega domineerimine ja tema kõige tõenäolisem viis võita on otsusega. Panuse teeks siiski palju edasi arenenud Florianile, kes mingil hetkel suudab oma löögid kohale viia.

Demian Maia vs Mario Miranda (–84 kg)
Mitmekordne BJJ ja lukumaadluse maailmameister Demian Maia viimane matš oli keskkaalu tiitlimatš, mille ta meistri Anderson Silva vastu otsusega kaotas. Mario Miranda poks ja maadlus peaksid olema tugevamad kui Maial, aga see ei tähenda, et Maia Mirandat maha ei saa. Tõenäoliselt suudab Maia Miranda poksimise vastu ellu jääda, oma hetke ära oodata ja maas lõpetada. Miranda pikkus ja jõulisus valmistab kindlasti Maiale mõnevõrra peavalu. Miranda ei ole maas halb, aga Maia maasvõitlus on teiselt planeedilt ja maha jõudes on Miranda kadunud mees.

Nate Diaz vs Marcus Davis (–77 kg)
Kergekaalust kergekeskaalu liikunud Nate Diaz on väga tehniline sportlane nii maas kui ka püsti. Samal ajal on mehel ka piisavalt sitkust – teda ei ole keegi siiani suutnud UFCs lõpetada. Davisel tuleb päris palju tegemist, et sellise vastase vastu lõpuni kesta. Poksi juurest aastate eest MMA-sse siirdunud Marcus Davis on Diaz'ist füüsiliselt tugevam ja omab seega korralikku võimalust ennast püsti hoida. Siiski võib arvata, et Diaz suudab kolme raundi jooksul Davise maha viia ning alistada.

Ülejäänud matšid:
Joe Lauzon vs Gabe Ruediger (–70 kg)
Andre Winner vs Nik Lentz(–70 kg)
Dan Miller vs John Salter (–84 kg)
Nick Osipczak vs Greg Soto (–77 kg)
Mike Pierce vs Amilcar Alves (–77 kg)

 

NB! Kehtivad endise Paranoidi foorumi kasutajad/paroolid. (Väga kaua kasutamata paroolid tuleb uuendada "Parool ununes" lingi abil).
Raskesport.ee Facebookis