Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus UFC raskekaal sai pikaealise valitseja?

UFC raskekaal sai pikaealise valitseja?

Raskesport.ee teeb ülevaate möödunud laupäeval toimunud sportliku vabavõitluse üritusest UFC 121. Üritusel vahetus raskekaalu tšempion ja tihenes kergekeskkaalu konkurents.

Cain Velasquez võitis Brock Lesnarit tehnilise nokaudiga (löögid) I raundis (4:12)
Raskekaalu tiitlimatšis läksid kokku kaks väga tugevat maadlejat. Brock Lesnar üritas kohe tormijooksuga Cain Velasquezi ära võtta, aga suuremalt hätta sattumata tuli Cain neist rünnakutest välja. Kui Velasquez oma löömise ja maadluse käima pani, selgus üsna ruttu, et Lesnaril ei ole midagi vastu panna. Brock Lesnarit ei saa vaatamata raskekaalu tiitli hoidmisele mitmes matšis pidada mitmekülgseks vabavõitlejaks. Ta on väga suur ja võimas maadleja. Nii võimas, et suudab paljud head ja mitmekülgsed mehed kokku pakkida. Tugeva maadlusoskusega universaalide vastu (Velasquez, Carwin) jääb ta hätta. Oma järgmise tiitlimatši teeb Velasquez Junior dos Santose vastu. Matš tuleb tõenäoliselt pikem kui Lesnariga, aga võitjaks ennustaks siiski Velasquezt. Mitmekülgne ja hea võhmaga Cain Velasquez võib UFC raskekaalu kaua valitseda. Lesnar võiks pidada kordusmatši Shane Carwiniga.

Taust tumedaks

Jake Shields
võitis Martin Kampmanni otsusega (jagatud)
Strikeforce'i tšempioni ja tipp-lukumaadleja Jake Shieldsi UFC-debüüt oli edukas, aga kindlasti mitte nii särav kui ta ehk ise lootis. Shields viis Martin Kampmanni piisavalt palju maha ja domineeris asenditega, et võitu teenida, aga lõpetamisest jäi ta kaugele. Pigem oli lõpetamisele lähemal Kampmann. Tundub natuke ebaõiglane, et Shields saab tiitlimatši Josh Koscheck vs Georges St. Pierre matši võitja vastu, ta pole seda veel ära teeninud. Tiitlimatšis sellise sooritusega kaugele ei uju. Samas tuleb arvestada, et mees on kaalus alla tulnud ja ehk oli sellel veel oma mõju. Hea meelega vaataks, mis Shields Diego Sanchezi vastu suudab, enne kui tiitli poole piiluma hakata.

Diego Sanchez
võitis Paulo Thiagot otsusega (ühehäälne)
Matši esimene pool oli võitluslik, Thiago võitis kindlalt esimese raundi. Teises raundis sai Sanchez oma (hundi)ratta veerema ja maadles Thiago kindlalt üle, mistõttu too pidi viimased kaks raundi peamiselt selili veetma. Kolmandas raundis oli Sanchez sama energiline nagu oleks ta just matši alustanud, ka lõpetamine polnud väga kaugel. Sanchez tegi ilusa naasmise kergekeskkaalu. Praeguse vormiga suudab ta alistada kõik keskmikud. Suure kolmiku (Jon Fitch, Josh Koscheck, Georges St. Pierre) vastu saab ta kindlasti matše teha, aga võitu esialgu ei ennustaks. Nende meeste maadlusoskus on selleks liiga hea.

Matt Hamill võitis Tito Ortizi otsusega (ühehäälne)
Tito Ortiz on vahepeal kõvasti löömist harjutanud. Kunagi oli Tito MMA kontekstis väga tugev maadleja. Tänapäeval on TOP 20 hulgast väga raske leida meest, keda Titol oleks kerge seljale panna. Pigem lõpetab Tito ise seljal. Löömisega on tegeletud, aga parimaid üle poksimas ei näe teda ilmselt kunagi. Kahtlemata on Tito Ortizis materjali, et olla tugev keskmik, aga mis väljavaade oleks see kunagisele number ühele? Jõuliste löökide ja maadlusega Matt Hamill on endiselt kesktasemel kõva tegija. Tiitlimatši poole pole ta aga tasemelt palju liikunud. Arvestades järjest kogunenud võite, peaks mehe järgmine vastane olema parimast klassist.

Brendan Schaub võitis Gabriel Gonzagat otsusega (ühehäälne)
Taktikaliselt väga nõrk esitus Gonzagalt ja tema nurgameeskonnalt. Üsna ruttu sai selgeks, et Gonzaga Schaubi pikkade ja tugevate löökide vastu oma mängu käima ei saa. Gonzaga ei näidanud ühtegi tõist katset klintš ära võtta ja veel kolmanda raundi eel käskis nurk löömist jätkata. Gonzaga plaan oli võita Schaubi löömisega. Kui see ei realiseerunud, siis tehti matš lihtsalt lõpuni. Või uskus nurk tõesti, et teise raundi lõppedes oldi ees? Schaubi tugevad löögid on ebamugavad kindlasti paljudele, aga parimate vastu sellise mänguga ei saa.

 
Külastan portaali, et:
 

NB! Kehtivad endise Paranoidi foorumi kasutajad/paroolid. (Väga kaua kasutamata paroolid tuleb uuendada "Parool ununes" lingi abil).