Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus Maailma parim kergekeskkaallane selgub laupäeval

Maailma parim kergekeskkaallane selgub laupäeval

Georges St. PierreMMA-liigas UFC on laupäeval mängus kergekeskkaalu tiitlivöö. Omavahel kohtuvad praegune tšempion Georges St. Pierre Kanadast ja Josh Koscheck USAst. Matš toimub seekord tiitlikaitsja kodupubliku toetusel. Tiitlimatšist ja teistest olulisematest "UFC 124 - St. Pierre vs. Koscheck 2" matšidest annab ülevaate Raskesport.ee.

Georges St. Pierre vs Josh Koscheck
2007 aastal võitis omavahelise matši võrdlemisi kindlalt Georges St. Pierre. Vahepeal on kolm aastat möödunud, kuhu mahub mitmeid matše ja ühine hooaeg treeneritena the Ultimate Fighteri tõsieluseriaalis. Koscheck on kindlasti TOP 10 mees selles kaalus, aga on raske uskuda tema tõusu troonile, kuna GSP peaks temast igas distantsis üle olema. Josh Koschecki ainuke võimalus siit matšist tiitlit võtta on mõni õnnelik löök. Varem on sellisel viisil St. Pierre'lt tiitli võtnud Matt Serra, aga arvata võib, et GSP on vahepeal taktikaliselt küpsemaks muutunud. Kindlasti ei alahinda ta Koschecki käe, enamasti üksikutes löökides väljenduvat, raskust. Tšempioni vastu jääb sellest väheks. Georges St. Pierre hoiab Koscheckiga distantsi, viib ta igas raundis volilt maha ning tõenäoliselt leiab maas oma alistusvõtte üles. Kuna tegu on tiitlimatšiga, on tal selleks koguni viis raundi.

Thiago Alves vs John Howard
Jon Fitch ja praegune tšempion GSP on ainsad, kes on suutnud viimase aasta jooksul pärast matši Thiago Alvesiga puurist võitjana väljuda. Isegi tiitlipretendent Josh Koscheck vandus Alvesile väga kindlalt alla. John Howard on füüsiliselt väga võimas kuju ja tugev tegija sportlikus vabavõitluses, aga Alves tundub hetkel olema liiga suur tükk. Samas on Howardil kindlasti olemas relvad (peamiselt maadlusoskus), millega hoida seda matši lõppemast esimeses raundis. Kuigi Alves on praegusel hetkel justkui klass Howardist kõrgemal, siis head MMAd on selles matši võimalik kindlasti näha.

Jim Miller vs Charles Oliveira
Vastamisi on tiitlivõimalusele väga lähedal seisvad kergekaalu mehed. Charles Oliveira on seal küll just pigem tänu sellele, et on saanud enda matšivastaseks viie järjestikkuse UFC võiduga Jim Milleri. Jim Miller on tugev maadleja, üle keskmise tugeva poksimänguga sportlane, kes on raske vastane igale kergekaallasele. Charles Oliveira on seni võitmatu ja näidanud UFCs kahte alistusega matši. Jim Miller on ennast rohkem tõestanud ja selles matšis kindlasti favoriit, aga Charles Oliveira pole mees, keda kergelt võtta. Tõotab tulla üks õhtu pingelisematest lahingutest.

Joe Stevenson vs Mac Danzig
Omavahel kohtuvad kergekaalus kaks the Ultimate Fighteri võitjat. Joe Stevenson võitis teise ja Mac Danzig kuuenda hooaja. Mõlemad mehed jõudsid selle saavutuseni kaal kõrgemal. Meestel pole viimasel ajal kõige paremini läinud: Stevensonil viimasest viiest matšist kaks võitu ja Danzigil kõigest üks. Sel faktil ei tasu ennast eksitada lasta, mehed on võidelnud viimastel aastatel praktiliselt parimatega. Antud matšis peaks Stevenson oma heade mahaviimistega olema kergelt favoriit. Ülimalt tõenäoliselt on oodata head vaatemängu.

Stefan Struve vs Sean McCorkle
211 cm pikk Stefan "Pilvelõhkuja" Struve kohtub UFCs suhteliselt värske tegijaga Sean McCorklega. Struve on oma pikkusega ebameeldiv vastane igas distantsis. McCorkle võitis esimese matši UFCs ühekülgse kikkpoksija Mark Hunti vastu. Struve on tasemelt samm edasi.

Taust tumedaks

Ülejäänud matšid:
Dan Miller vs Joe Doerksen
Ricardo Almeida vs T.J. Grant
Dustin Hazelett vs Mark Bocek
Matt Riddle vs Sean Pierson
Jesse Bongfeldt vs Rafael Natal
John Makdessi vs Pat Audinwood

 
Külastan portaali, et:
 

NB! Kehtivad endise Paranoidi foorumi kasutajad/paroolid. (Väga kaua kasutamata paroolid tuleb uuendada "Parool ununes" lingi abil).