Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus Raju 7 vallutab veebruaris Tallinna (VIDEO)

Raju 7 vallutab veebruaris Tallinna (VIDEO)

Raju 7 plakatRaju 7 plakatUue aasta 19. veebruaril toimub Tallinnas, TTÜ Spordihoones Eesti suurim sportliku vabavõitluse (MMA) võitlusspordiüritus Raju. Rahvusvahelisel võistlusel võtavad Eesti sportlased võitlusareenil mõõtu vastastega lähiriikidest. Võistlejate hulgas on mitmed erinevate võitlusspordialade Eesti meistrid.

„Tegemist on juba seitsmenda Rajuga ja rõõm on näha, et selle mehise spordiala populaarsus on Eestis kiirel tõusuteel,“ kommenteeris Raju peakorraldaja ja võitleja Ott Tõnissaar. „Eelmisel Rajul oktoobris viibis saalis üle tuhande pealtvaataja, matšid olid äärmiselt pingelised ja Eesti parimate sportlaste sooritus oli vaatemänguline,“ lisas Tõnissaar.

Taust tumedaks

Rajul esindavad Eestit palju tuntud võitlussportlasi. Vastased selguvad jooksvalt järgnevate kuude vältel, kuid teada on esimene pingeline võitluspaar kaalus -77 kg - Lauri Tonteri (MMA Utti, Soome) vs Dmitri Ivanov (Team Scared & Paranoid, Tallinn). See tõotab tulla põnev matš, sest need mehed ei kohtu esimest korda. Aasta tagasi Soomes toimunud amatöörmatši võitis Tonteri. Nüüd kavatsevad nad asja lõplikult profimatšis ära klaarida. Dmitri Ivanov (2-2-0) kavatseb soomlast karistada ja võita matš iga hinnaga. Loomulikult on Lauri Tonteril (1-2-0) otse vastupidised plaanid.

Eestit esindavad võitlejad:

Jorgen Matsi (Team Scared & Paranoid, Tartu; rekord 4-0-0) on võitluses järeleandmatu, taktikaliselt kaval kui rebane ja tema täisedukat profirekordit kroonib võit Läti MMA meistri üle eelmisel Rajul.

Alik Tseiko (Audentes / 3D Treening, Tallinn; rekord 2-2-0) on võidelnud nii Rajul kui ka Soome MMA esiliigas. Lisaks on ta Eesti meister maadluses.

Ott Tõnissaar (Team Scared & Paranoid, Tartu; rekord 5-0-0) on Eesti kogenuim MMA võitleja. Oti lakkamatu surve murrab kõikide vastaste võitlustahte.

Dmitri Ivanov (Team Scared & Paranoid, Tallinn; rekord 2-2-0) on plahvatuslik võitleja, kes astub kõhkluseta igasse lahingusse. Dmitri hingel on ka rekordiline 7-sekundi nokaut, mis iseloomustab suurepäraselt tema kiirust ja jõudu areenil.

Martin Aedma (Team Scared & Paranoid, Tartu; rekord 2-0-0) võidab oma matšid edukalt ja kiirelt. Maasvõitluses pole talle vastast. Martini vööl ripuvad mitmed meistritiitlid ja medalid brasiilia jiu-jitsus ja lukumaadluses nii Eestist, Skandinaaviast kui Euroopast.

Mirkko Moisar (Team Moisar / Tallinna Taipoksiklubi, Keila; rekord 1-1-0) võitis eelmisel Rajul oma teise MMA profimatši. Tema karmiks relvaks on püstivõitlus. Mirkko saavutused taipoksis on muljetavaldavad – meistritiitlid nii maailma- kui Baltimaade tasemel.

Edvin-Erik Kibus (Team Excellence / Elustreening Eesti, Tartu) teeb sel Rajul oma MMA debüütmatši. Võitlussport on talle aga vägagi tuttav – Edvin-Erik on edukas noor taipoksi meister nii Eestis kui Euroopas. Ta on iga kolmanda vastase kustutanud nokaudiga.

Jüri Jõgiste (Team Scared & Paranoid, Tartu; amatöörrekord: 8-2-0) võtab ette järjekordse amatöörmatši. Jüri on tõsiste kogemustega amatöörklassi MMA võitleja, kes on mitmeid võite jahtinud nii Eestist kui Soomest.

Jass Murutalu (Team Scared & Paranoid, Kehra; amatöörrekord: 4-0-0) on andekas ja paljutõotav MMA-võitleja. Varasemalt on Jass olnud võidukas eelmise Raju päevasel amatöörüritusel Tartus ja 3D Liiga MMA amatöörvõistlustel.

Sportliku vabavõitluse kohta saab lugeda lähemalt ja ürituse teaserit saab vaadata aadressil http://mma.ee. Võistluse piletid on müügil Piletilevis, Piletimaailmas ja Statoilides.

Raju on Eesti sportliku vabavõitluse liiga. Sportlik vabavõitlus on võitlussport, mis ühendab endas kolm olümpiaala – poksi, maadluse, judo – ja teised kahevõitlusalad.

 

Allikas: mma.ee

 
Külastan portaali, et:
 

NB! Kehtivad endise Paranoidi foorumi kasutajad/paroolid. (Väga kaua kasutamata paroolid tuleb uuendada "Parool ununes" lingi abil).