Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus Anderson Silva kaitses kaheksandat korda edukalt tiitlit

Anderson Silva kaitses kaheksandat korda edukalt tiitlit

Anderson Silva treenimasEesti aja järgi pühapäeva varahommikul toimunud MMA-üritusel "UFC 126 – Silva vs. Belfort" kaitses üheks maailma parimaks MMA sportlaseks peetav brasiillane Anderson Silva UFC keskkaalu tiitlit juba kaheksandat korda. Võit vastase Vitor Belforti üle saabus juba esimeses raundis nokaudiga.

Enne tiitlimatši räägiti palju sellest, et Vitor Belfort võib olla kõige tugevam vastane, keda Anderson Silva on UFCs kohanud. Matši algus kinnitas, et Belfort ei karda Anderson Silvat ise lööma minna, erinevalt enamikust Silva senistest vastastest. Peale mõningat luuramist, esimesi kergeid löökide vahetusi ja korra ka põrandandal käimist näitas Silva, mis teeb temast ühe selle ala kuningatest. Täpne vasaku jala otselöök viis Vitor Belforti põrandale ja enne kohtuniku sekkumist jõudis Anderson veel paar korda ka käega tabada. Matš oli lõppenud kui selle algusest oli möödas kolm minutit ja kakskümmend viis sekundit.

Anderson Silva edasiste vastaste kohta on palju spekulatsioone. Paljud tahaksid teda näha puuris kergekeskkaalu valitseja Georges St. Pierre vastu. Teised jälle loodavad, et Anderson Silva otsib endale väärilisi vastaseid suuremate meeste seast. Aeg näitab ja ilmselt juba õige pea heidab UFC tulevikuplaanidele valgust.

Matš Forrest Griffini ja Rich Franklini vahel lõppes otsusega, nagu tegelikult juba enne matši arvata võis. Forrest Griffin suutis ennast rohkem kehtestada ja kõikide kohtunike arvates oli just tema võitu väärt.

Õhtu kolmas fännidele enim huvi pakkunud matš kahe tõusva tähe vahel tõi välja ilmselge tasemevahe. Ryan Baderist ei olnud Jon Jonesile võrdväärset vastast. Uskumatu oli see, kuidas väga tugev maadleja Bader nägi Jonesi käes välja suhteliselt keskpärase maadlejana. Teise raundi lõpus tuli Baderil Jonesi kägistusele alistuda. Jones hüppas selle võiduga koguni nii kõrgele, et märtsis toimuvas poolraskekaalu tiitlimatšis Mauricio Rua vastu asendab ta põlvevigastusega eemale jäänud Rashad Evansit. On oodata, et see kujuneb fännidele tõeliseks maiuspalaks.

Väga häid ja põnevaid kohtumisi oli veel. Jaapani MMA kunagise superstaari Norifumi "Kid" Yamamoto debüüt UFCs lõppes tema jaoks kaotusega. Kohtunikud nägid Demetrious Johnsoni võitu ühehäälse otsusega.

Tulemused:


võitja kaotaja tulemus raund aeg
1 Mike Pierce Kenny Robertson Tehniline nokaut (käelöögid) 2 00:29
2 Kyle Kingsbury Ricardo Romero Tehniline nokaut (põlv kehasse ja käelöögid) 1 00:21
3 Paul Taylor Gabe Ruediger Nokaut (jalalöök pähe) 2 01:42
4 Demetrious Johnson Norifumi Yamamoto Otsus (ühehäälne) 3 05:00
5 Chad Mendes Michihiro Omigawa Otsus (ühehäälne) 3 05:00
6 Donald Cerrone Paul Kelly Alistus (tagantkägistus) 2 03:48
7 Miguel Torres Antonio Banuelos Otsus (ühehäälne) 3 05:00
8 Jake Ellenberger Carlos Eduardo Rocha Otsus (jagatud) 3 05:00
9 Jon Jones Ryan Bader Alistus (giljotiinkägistus) 2 04:20
10 Forrest Griffin Rich Franklin Otsus (ühehäälne) 3 05:00
11 Anderson Silva Vitor Belfort Nokaut (jalalöök pähe ja käelöögid) 1 03:25
 
Külastan portaali, et:
 

NB! Kehtivad endise Paranoidi foorumi kasutajad/paroolid. (Väga kaua kasutamata paroolid tuleb uuendada "Parool ununes" lingi abil).