Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus Laupäeval saab avalöögi Strikeforce'i raskekaalu turniir

Laupäeval saab avalöögi Strikeforce'i raskekaalu turniir

Fjodor JemeljanenkoSellel laupäeval toimub USAs New Jerseys sportliku vabavõitluse üritus "Strikeforce – Fedor vs Silva". Üritus on avalöögiks suurejoonelisele raskekaalu turniirile, kuhu Strikeforce on suutnud kaasata mitmeid kõlavate nimede ja saavutustega MMA raskekaallasi. Fedor Emelianenko, Antonio Silva, Alistair Overeem, Fabricio Werdum, Andre Arlovski, Sergei Kharitonov, Josh Barnett ja Brett Rogers – need nimed ei vaja sportlikku vabavõitlust jälgivale inimesele tutvustamist.

Esimesed kaks veerandfinaali leiavadki aset juba laupäevasel üritusel. Teised kaks veerandfinaali toimuvad aprillis kui toimub "Strikeforce – Overeem vs Werdum".

Esimeses veerandfinaalis kohtuvad mõnda aega tagasi MMA raskekaalu valitsejaks peetud Fjodor Jemeljanenko ja Antonio Silva. Jemeljanenko alistus eelmises matšis Fabricio Werdumi triangelkägistusest tehtud käelukule. Selle kaotuse põhjal pole põhjust arvata, et mehe täht kustuma hakkaks. Fjodor alustas matši võimsate löökidega ja läks maha kukkunud Werdumile lihtsalt liiga hooletult järele. Mitmekordne BJJ maailmameister ei jätnud hooletust karistamata. Seega ei ole Antonio Silval oodata matši väsinud veterani vastu. Kuigi Antonio Silva on mitmekülgne sportlane, kes on oma vastaste jaoks ohtlik nii maas kui püsti, siis selles matšis on favoriidiks siiski Fjodor Jemeljanenko. Raske on näha tema plahvatuslikku löömist ja maadlust Silvale alla jäämas. Tõenäoliselt ei korda Fjodor ka maasvõitluses oma hooletust järgmise BJJ musta vöö vastu.

Teises veerandfinaalis kohtuvad omavahel endine UFC meister valgevenelane Andrei Arlovski ja venelane Sergei Haritonov. Tegemist on juba raskemini ennustatava matšiga, kuna Andrei Arlovski esitused on olnud väga erineva tasemega. Kui Arlovski näitab oma parimat ja enesekindlaimat esitust, siis on Haritonovil tõeliselt raske matši võita. Kuna Arlovski ei ole viimastes matšides kuigi kindel olnud, siis tundub kindlam olema panuse tegemine Haritonovile. Haritonov on üle kümne aasta kestnud karjääri jooksul kaotanud vaid neli korda ja teda võitnute nimekiri on uhke: Antonio Rodrigo Nogueira, Alistair Overeem, Aleksander Jemeljanenko ja Jeff Monson. Ka võidetute nimekirjas on nii mõnigi särav nimi. Võib öelda, et selle matši suurim küsimärk, nagu kõigis tema viimastes matšides, on Andrei Arlovski kindel käsi.

Ülejäänud matšid:
Shane del Rosario vs Lavar Johnson
Valentijn Overeem vs Ray Sefo
Gian Villante vs Chad Griggs
Marc Stevens vs John Cholish
Igor Gracie vs John Salgado
Anthony Leone vs Josh LaBerge
Jason McLean vs Kevin Roddy
Don Carlo-Clauss vs Sam Oropeza

Taust tumedaks

 
Külastan portaali, et:
 

NB! Kehtivad endise Paranoidi foorumi kasutajad/paroolid. (Väga kaua kasutamata paroolid tuleb uuendada "Parool ununes" lingi abil).