Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus The Cage: Jorgen Matsi võistlustules Soome esiliigas

The Cage: Jorgen Matsi võistlustules Soome esiliigas

Jorgen MatsiReedel, 29. aprillil, peab Eesti MMA-võitleja Jorgen Matsi (5 võitu, 0 kaotust) Soomes oma järgmise sportliku vabavõitluse matši. Jorgeni (28) vastaseks on Soome tõusev täht Joni Salovaara (7 võitu, 4 kaotust). Matš toimub kokkulepekaalus -67 kg.

Tegemist on kordusmatšiga - 2007 aasta lõpus võitlesid mehed üksteise vastu Soome amatööride MMA lahtiste meistrivõistluste finaalis. Tol korral kaotas Jorgen tugeva lahingu kohtunike otsusega. See on ka Eesti võitleja ainus kaotus kogu tema senise sportliku vabavõitluse karjääri jooksul.

Jorgen treenib Tartu spordiklubis Elustreening Eesti ning kuulub Eesti esindusmeeskonda Team Scared & Paranoid. Rohketel lukumaadluse ja Brasiilia jiu-jitsu võistlustel kogemust ning tiitleid kogunud Matsi on viimasel ajal keskendunud üha enam sportlikule vabavõitlusele, mida kinnitab ka tema senine ühegi kaotuseta profirekord. Viimati astus Tartu võitleja puuri veebruarikuus üritusel Raju 7, kus võitis kohtunike otsusega Soome esiviisiku võitlejat Antti Virtaneni. Joni alustas eelmisel kuul võistlemist tugevamas rahvusvahelises konkurentsis alistades kolmandas raundis USA võitleja Anthony Durnelli (9 võitu, 3 kaotust).

Jorgen Matsi vs Antti Virtanen, Raju 7

Taust tumedaks

Matš toimub Soome MMA esiliigas The Cage, mis on tänu oma tugevatele võitluskaartidele kiirel tõusuteel Euroopa esivõistluste hulka. Varasemalt on samas liigas edukalt võistelnud ka meie poolraskekaallane Alik Tseiko.