Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus Toimub UFC 130 (VIDEO)

Toimub UFC 130 (VIDEO)

Quinton JacksonMGM Grand Garden Arenal Las Vegases peetakse sellel nädalavahetusel maailma suurima sportliku vabavõitluse liiga UFC üritus – "UFC 130 - Jackson vs. Hamill". Nagu nimestki võib välja lugeda, kohtuvad peamatšis omavahel filmisõpradele A-rühma B.A.na tuntud Quinton Jackson ja Matt Hamill. Raskesport.ee teeb eelvaate tulevast võistlusest ja toimuvatest matšidest.

Quinton Jackson vs Matt Hamill
Peamatšis kohtuvad omavahel kaks poolraskekaalu sportlast. Kunagine Pride ja nüüdne Hollywoodi staar Quinton Jackson on UFCs pidanud juba kaheksa matši ja tegelikult on tal läinud hästi. Vastu on tulnud võtta vaid kaks päris nappi kaotust. Kui Jackson suudab Hamillit võita, on kõik uksed lahti, ka tiitlimatš ei ole võimatu. Matt Hamill on samuti oma viimased matšid võitnud. Kibedaim võit tuli praeguse poolraskekaalu meistri Jon Jonesi üle, kes tegelikult näitas suurt üleolekut ja kaotas vaid keelatud tehnika kasutamise tõttu. Antud matšis on tõenäolisem võitja kogenum Jackson. Jacksoni näol on tegemist tugeva ja täpse löögiga ning tugeva füüsisega sportlasega. Matt Hamill on tugeva maadlustaustaga sportlane ja tema võiduvõimalused ei ole kindlasti liiga väikesed. Kui Hamill suudab terve matši üksikute löökidega töötada ja sinna mõne mahaviimise lisada, siis on otsusega võit täiesti võimalik. Pikemad löökidevahetused lõpeksid tõenäoliselt Hamilli nokaudiga.

Frank Mir vs Roy Nelson
Omavahel kohtuvad raskekaallased. Roy Nelson on "the Ultimate Fighter 10" tõsieluseriaali võitja ja endine IFL sarja meister, kes päris tippu pole suutnud tõusta. Sarnaselt Nelsonile on ka Mir kahtlemata tugev sportlane ja ka temal on päris tipud jäänud viimasel ajal alistamata. Mir on endine UFC raskekaalu meister, aga pärast tõsist mootorrattaõnnetust ei ole mees uuesti esimeseks tõusnud. Kindlasti on vahepeal ka ala tase tunduvalt tõusnud. Frank Mir ja Roy Nelson pakuvad tõenäoliselt tasavägise matši. Mehed on tegelikult päris sarnase profiiliga: mõlemad on BJJ mustad vööd, konkurentidega võrreldes keskpärase maadlusega ja omavad nokaudi lööki. See viimane võib kahtlemata matši lõpetada juba esimestel sekunditel.

Rick Story vs Thiago Alves

Vastamisi on füüsiliselt väga võimsad kergekeskkaalu mehed. Favoriidina läheb matši kindlasti Alves, kes on viimase viie aasta jooksul kaotanud vaid kaalu kahele parimale mehele – Jon Fitchile ja Georges St. Pierre'le. Et Story jaoks on tegu esimese matšiga esikolmikus figureeriva sportlase vastu, siis kergeks ei saa antud väljakutset kindlasti pidada. Alves on tugevate löökidega ja hea mahaviimiskaitsega BJJ must vöö. Teda ei saa üheski distantsis nõrgaks pidada. Ilmselt läheb Rick Story siiski mingil hetkel Alvest maha viima – nii võitsid Alvest Fitch ja St. Pierre.

Brian Stann vs Jorge Santiago
Tagasi UFCsse on pöördunud Jorge Santiago, kes vahepeal edukalt maailma muudes liigades kätt proovis. Brian Stann on Santiago jaoks võidetav, aga kindlasti mitte lihtne vastane. Oodata on tasavägist ja huvitavat matši.

Miguel Torres vs Demetrious Johnson
Endine WEC sarja kuni 62kg kaalu meister Miguel Torres kohtub Demetrious Johnsoniga. MMA fännidel on kindlasti meeles Johnsoni muljetavaldavad mahaviimised Norifumi Yamamoto vastu tema esimesest UFC matšist. Nii kiireid jalgadesse sööste ei näe just tihti. Selle matši võitja selgitamisel saab otsustavaks kumb mees oma stiili peale surub. Kas Torres suudab püsti jääda ja matšist poksimatši teha või kehtestab Johnson oma maadlusoskuse. Johnsoni viimasele matšile mõeldes ei saa Torresi ülesanne lihtne olema.

Ülejäänud matšid:
Kendall Grove vs Tim Boetsch
Renan Barao vs Cole Escovedo
Chris Cariaso vs Michael McDonald
Gleison Tibau vs Rafaello Oliveira
Travis Browne vs Stefan Struve

Taust tumedaks