Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus Rampage pani Hamilli paika

Rampage pani Hamilli paika

sportlik vabavõitlusTäna Eesti aja järgi varahommikul toimus USAs Las Vegases sportliku vabavõitluse üritus "UFC 130". Peamatšis olid vastamisi Quinton "Rampage" Jackson ja Matt Hamill. Kogenud Jackson oma vastasele võimalust ei andnud. Raskesport.ee teeb ülevaate olulisematest "UFC 130" matšidest.

Quinton Jackson vs Matt Hamill
Peamatši esimene raund möödus võrdselt üksteist kombates ja üksikuid lööke kohale viies. Raundi lõpus annavad tooni siiski rohkem Jacksoni tugevad, hästi sihitud ja konkreetsed löögid. Edasi üritab Hamill klintšida ja matši maha saada. Jackson kontrollib klintši kindlalt ja enamus neist situatsioonidest lõpevad Hamilli jaoks valusate tabamustega. Hamill on sunnitud Jacksoniga poksima, kus ta selgelt alla jääb. Quinton Jackson võidab matši kindlalt ja näitab selgelt oma paremust. Seda kõike vaatamata treeningul saadud käeluu mõrale. Jackson on selle võiduga kindlasti üks pretendente tiitlimatšile. Ilmselt ta seda kohe siiski ei saa.

Frank Mir vs Roy Nelson
Nagu ennustatud, pakkusid need raskekaallased kolm raundi tõsist võitlust. Esimeses raundis suutsid mõlemad tabada löökidega ja domineerida kordamööda klintšis. Raundi kallutas enda kasuks siiski Mir, kes suutis enne raundi lõppu teha ilusa heite ja eelnevalt näitas häid põlvelööke klintšist. Teises raundis oli Nelson juba rohkem läbi ja Mir kontrollis klintši rohkem, kust kaks korda Nelsoni ka maha viis. Raundi lõpus tuli Nelson rohkem tagasi. Oma osa oli selles ka Miri väsimisel. Ka kolmanda raundi klintš kuulub Mirile ja kokkuvõtteks võibki öelda, et otsustavaks sai parem maadlusoskus, mida omakorda toetas Miri suurem vastupidavus. Kummagi mehe jaoks selle matši tulemus mingeid pöördelisi muudatusi ei tähenda. Mõlemad ilmselt jätkavad UFCs ja saavad järgmises matšis korralikud vastased.

Travis Browne vs Stefan Struve
Raskekaalu matšis kohtusid 211 cm pikk Stefan Struve ja raske käega Travis Browne. Struve ei tegelenud Browne löökide kaitsmisega väga hästi. Kui Browne peale tuli, siis ta taganes umbkaitses ja ise rünnates oli ka üsna lahti. Arvestades Browne'i kõrget nokaudiprotsenti (kümnest matšist kaheksa nokauti), ei olnud see hea lähenemine. Tulemuseks nokaut juba esimeses raundis, millega Browne võtab ka "õhtu nokaudi" auhinna.

Rick Story vs Thiago Alves
Tulemuse poolest oli see matš üks üllatusi sellel üritusel. Arvatult läks Rick Story kõvasti maadlema ja tal õnnestus see mäng vastasele hästi peale suruda. Kuigi Alves kaitses enamus situatsioone kenasti ära, siis passivse kaitsetööga matše ei võida. Strory jõuline klintš ei olnud üllatus, küll aga üllatas see, et Alves ei suutnud löömises praktiliselt mingit edumaad saavutada. Jalgadega Alves seekord praktiliselt ei löönud ja poksisituatsioonid olid tegelikult päris võrdsed. Rick Story sisenes selle võiduga kindlalt kergekeskkaalu tiitlimatši järjekorda.

Brian Stann vs Jorge Santiago
Stanni löögid olid kohe algusest tõsisema iseloomuga ja ka paremini ajastatud. Santiago katse pressida ei õnnestunud. Esimese raundis käis Santiago Stanni vasakust haagist põrandal ja jäi mingiks ajaks maas löökide alla, aga tuli situatsioonist siiski välja. Teises raundis proovis Santiago ka mõned korrad klintši pressida, aga ka seal ei õnnestunud ennast kehtestada tugeva maadleja Stanni vastu. Stann jätkas oma tugevate löökidega pommitamist ning pool minutit enne teise raundi lõppu tuli ka nokaut. Seekord tabas Stann parema haagiga ja lõpetas löökidega maas. Matš saab "õhtu matši" tiitli.

Demetrious Johnson vs Miguel Torres
Kahe superkiire kukkkaalu mehe esimene raund möödub maas võideldes kui juba raundi alguses saab Johnson kätte mahaviimise. Mitmete pühkimiste tulemusena on mehed maas üsna võrdsed. Teine raund läheb alguses sarnaselt ja Torres viiakse maha. Torres suudab korduvalt pühkida Johnsoni enda pealt, aga Johnson paneb igal korral Torresi uuesti seljale.

Gleison Tibau vs Rafaello Oliveira

Kergekaallased Tibau ja Oliveira esimese raundi püstivõitluses kumbki märkimisväärset edu ei saavuta. Otsustavaks saavad kaks Tibau mahaviimist, millega ta raundi enda kasuks keerab. Maas tal Oliveirat hoida ei õnnestu. Teise raundi keskel lööb Tibau Rafaello Oliveira klintšist põrandale, jätkab tugevate löökidega maas ja lõpetab matši seljast kägistusega. Ilmselgelt oli kägistuseni jõudmisel väga oluline osa löökidel, sest Oliveira on sarnaselt Tibaule väga hea maasvõitleja ja BJJ must vöö. Gleison Tibau saab "õhtu alistuse" auhinna.

Kõigi kolme UFC 130 eriauhinnaga kaasnevad 70 000 dollarit.


võitja kaotaja meetod raund aeg
1 Renan do Nascimento Mota Pegado Cole Escovedo Otsus (ühehäälne) 3 05:00
2 Michael McDonald Chris Cariaso Otsus (jagatud) 3 05:00
3 Gleison Tibau Rafaello Oliveira Alistus (tagantkägistus) 2 03:28
4 Tim Boetsch Kendall Grove Otsus (ühehäälne) 3 05:00
5 Demetrious Johnson Miguel Torres Otsus (ühehäälne) 3 05:00
6 Brian Stann Jorge Santiago Nokaut (löögid) 2 04:29
7 Rick Story Thiago Alves Otsus (ühehäälne) 3 05:00
8 Travis Browne Stefan Struve Nokaut (löök) 1 04:11
9 Frank Mir Roy Nelson Otsus (ühehäälne) 3 05:00
10 Quinton Jackson Matt Hamill Otsus (ühehäälne) 3 05:00