Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus Carwin ja dos Santos selgitavad, kes saab tiitlimatši (VIDEO)

Carwin ja dos Santos selgitavad, kes saab tiitlimatši (VIDEO)

Tuleval laupäeval Kanadas toimuval MMA-võistlusel kohtuvad omavahel UFC kaks raskekaalu tiitlipretendenti - Shane Carwin ja Junior dos Santos. Üritus kannab nime "UFC 131 - Dos Santos vs. Carwin". Raskekaalu MMA fänne rõõmustab kindlasti ka norralasest BJJ spetsialisti Jon Olav Einemo debüüt sellel üritusel. Raskesport.ee teeb ülevaate olulisematest "UFC 131" matšidest.

Shane Carwin vs Junior dos Santos

Esialgu pidid selle ürituse peamatšis omavahel kohtuma äsja lõppenud "the Ultimate Fighter 13" sarja treenerid Junior dos Santos ja Brock Lesnar. Kahjuks jääb Lesnar haigestumise tõttu matšist eemale. Kurvastada ei tasu, sest teda asendab paljude arvates isegi kõvem tegija Shane Carwin. Tegemist on kindlasti peamatši väärilise kohtumisega. Junior dos Santos Brasiiliast pärit poksi- ja BJJ-taustaga sportlane. Väide, et ta on raskekaalu MMA-sportlaste seast parim poksija, ei ole sugugi liialdatud. Shane Carwin on väga tugev maadleja, keda värskest peast ei suutnud maha viia isegi Brock Lesnar. Enamus tema võite on tulnud nokaudi või tehnilise nokaudiga. Ühesõnaga, igas mõttes raske käega mees. Kui püüda ära arvata meeste taktikat, siis ilmselt hakkab tunduvalt viletsama võhmaga Carwin pressima matši esimesest sekundist alates, sooviga lõpetada matš esimeses raundis. Junior dos Santos ilmselt soovib mängida nii pikalt kui saab, et siis väsinud vastane tugevate löökidega alistuma sundida. Igavat matši ja ka otsuseni minevat matši on raske ette näha. Võitjal avaneb võimalus kohtuda seni võitmatu meistri Cain Velasqueziga.

Taust tumedaks

Kenny Florian vs Diego Nunes
Oma debüüdi sulgkaalus teeb agressiivse stiili poolest tuntud Kenny Florian. Kui kaalus alla liikumine ei ole mingeid komplikatsioone kaasa toonud, siis saab Diego Nunesil tõsiselt raske olema. Oma eelmises matšis võitis Nunes endist WECi sulgkaalu meistrit Mike Browni. Seega ei ole põhjust arvata, et seni oma profikarjääri jooksul vaid korra otsusega kaotanud ja seitseteist matši pidanud Nunes ei oleks Florianile vääriline vastane.

Jon Olav Einemo vs Dave Herman
Algselt pidi Einemo vastane olema Shane Carwin. Carwini liikumise järel peamatši sai Einemo vastaseks Dave Herman. Jon Olav Einemo on eelkõige väga tugev maasvõitleja, kes võitis 2003 aastal ka lukumaadluse maailma esivõistlused "Abu Dhabi Combat Club tournament". Neil võistlustel on tema siiani ainuke mees, kes on suutnud alistada Roger Gracie. MMA matše on mehel kirjas seitse ja neist kaotus on tulnud vaid vaieldamatult raskekaalu MMA tippu kuuluva kahekordse BJJ maailmameistri Fabricio Werdumi vastu. Ka Dave Hermani puhul on tegu UFC debüüdiga. Maasvõitluse võluri Einemo võitu ennustatakse enne matši kindlasti rohkem. Aga rusikas on ümmargune...või käis see ütlus jalgpalli kohta?

Demian Maia vs Mark Muñoz
Omavahel kohtuvad kaks keskkaalu sportlast. Kindlasti on maadlustaustaga Mark Muñozi üheks tugevaimaks küljeks tema maadlus. Kahtlane on, aga kas mees selles matšis seda eelist kasutada soovib. Nimelt on Mark Muñozi vastaseks üks parimaid lukumaadlejaid UFCs. Palju kindlam tundub olevat klintši vältida ja pidada maha kolmeraundine poksimatš, kus tugevate löökidega Muñoz peaks omama eelist vähemalt kindla peale otsus võtta. Kindlasti aga ei jäta Demian Maia kasutamata ühtegi võimalust matš maha viia ja seal alistust otsida. Kui Mark Muñozil õnnestub poksimise plaan läbi suruda, siis võib see matš kujuneda igavaks otsusega lõppevaks matšiks.

Donald Cerrone
vs Vagner Rocha
Ka seda matši kummitasid vigastused. Esialgu planeeritud Cerrone matš "the Ultimate Fighter 6" võitja Mac Danzigi vastu jäi viimase vigastuse tõttu ära. Donald Cerrone oli WEC sarjas üks parimaid kergekaallasi ja tahab seda kindlasti olla ka UFCs. Selleks on tal aga kindlasti vaja võita Vagner Rocha. Laupäeval selgub, mida on selle plaani peale öelda UFC debüüti tegeval Rochal.

Teised matšid:
Chris Weidman vs Jesse Bongfeldt
Yves Edwards vs Sam Stout
Dustin Poirier vs Jason Young
Nick Ring vs James Head
Darren Elkins vs Michihiro Omigawa
Krzysztof Soszynski vs Mike Massenzio
Aaron Rosa vs Joey Beltran