Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus Junior dos Santos poksis Shane Carwini üle

Junior dos Santos poksis Shane Carwini üle

Laupäeval kohtusid UFC 131 raames sportliku vabavõitluse raskekaalu mehed Shane Carwin ja Junior dos Santos. Mõlema mehe motivatsioon matši võita oli kõrge, kuna võiduga kaasnes võimalus astuda UFC tiitlimatšis vastamisi hetkel raskekaalu MMA esimese mehega – Cain Velasqueziga. Põhiline küsimus enne matši oli, kas Carwin suudab Junior dos Santosi maha saada ja teda seal ka hoida või mitte.

Kohe esimeses raundis selgus, et Carwinil on dos Santosi maha saamisega suured raskused ja isegi kui üks mahaviimine õnnestus, oli Junior dos Santos kohe jälle püsti. See on väga kõva avaldus Junior dos Santosi poolt, kes näitas, et ta on hirmuäratav vastane UFC raskekaalu tugevatele maadlejatele nagu Carwin, Lesnar või tšempion Cain Velasquez. Junior dos Santosi parem poks oli teada juba enne matši ja algusest peale kasutas ta seda väga edukalt ja intelligentselt. Intelligentselt selles mõttes, et loopis distantsilt oma pikka ja rasket esimest kätt, otsis võimalusi ja vältis pikemaid löökide vahetamisi. Mitte et ta selles Carwinist viletsam oleks, aga nii raske käega mehe vastu ei ole see lihtsalt mõistlik – üks löök tabab ja matš on läbi. Esimese raundi lõpus suutis dos Santos Carwini põrandale lüüa ja sellise löögirahe alla panna, et Carwini päästsid sealt üksnes tema väga kõva pea ja kohtuniku lahke süda. UFCs on kohtunikud palju vähemate vastamata löökide pealt matše peatanud. Junior dos Santos säilitas kaine pea ja poksis edukalt matši lõpuni laskmata Carwini rasketel löökidel mingit tõsisemat häda teha. Matši lõpus viis dos Santos Carwini koguni kaks korda maha. Selle võiduga tegi Junior dos Santos kindlasti tõsise avalduse, et ta on valmis tiitlit ründama ja et tiitlimatši tõesti tasub oodata. Kunagised igavad ajad UFC raskekaalus on ammu unustatud.

Üritusel tegi eduka sisenemise sulgkaalu endine kergekaallane Kenny Florian, kes võitis Diego Nunesi kohtunike ühehäälse otsusega. Kergelt võit ei tulnud, sest esimeses raundis käis Florian Nunesi löögist põrandal. Florian siiski kogus ennast, pani kõva pressi peale ja suutis matši kindlalt võita.

Keskkaalu matš Mark Munoz vs Demian Maia valmistas mõningase üllatuse. Kui oleks võinud eeldada, et maadlustaustaga Munos peab kergemaks lukumaadlusvõluri Maia vastu pigem poksida, siis hoopis Maia oli see, kes Munozi esimeses raundis kõikuma lõi. Munoz siiski läks Maiaga maadlema ja tegi seda edukalt. Kohtunikud nägid matši lõpuks kõik Munozi võitu.

Norralase John Olav Einemo debüüt UFCs lõppes kahjuks kaotusega kui Dave Herman suutis matši teises raundis tehnilise nokaudiga lõpetada.

Väga kindla võidu võttis endine WECi kergekaalu tšempion Donald Cerrone kui alistas Vagner Rocha kohtunike ühehäälse otsusega. Rocha ei saanud isegi ühtegi raundivõitu.


võitja kaotaja meetod raund aeg
1 Darren Elkins Michihiro Omigawa Otsus (ühehäälne) 3 05:00
2 Joey Beltran Aaron Rosa Tehniline nokaut (käelöögid) 3 01:26
3 Dustin Poirier Jason Young Otsus (ühehäälne) 3 05:00
4 Nick Ring James Head Alistus (tagantkägistus) 3 03:33
5 Krzysztof Soszynski Mike Massenzio Otsus (ühehäälne) 3 05:00
6 Chris Weidman Jesse Bongfeldt Alistus (giljotiinkägistus) 1 04:54
7 Sam Stout Yves Edwards Nokaut (käelöök) 1 03:52
8 Donald Cerrone Vagner Rocha Otsus (ühehäälne) 3 05:00
9 Dave Herman John Olav Einemo Tehniline nokaut (löögid) 2 03:19
10 Mark Munoz Demian Maia Otsus (ühehäälne) 3 05:00
11 Kenny Florian Diego Nunes Otsus (ühehäälne) 3 05:00
12 Junior dos Santos Shane Carwin Otsus (ühehäälne) 3 05:00