Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus Cruz alistas UFC kukk-kaalu tiitlimatšis Faberi

Cruz alistas UFC kukk-kaalu tiitlimatšis Faberi

Ööl vastu pühapäeva oli UFC areenil esmakordselt mängus kukk-kaalu tiitel mille pärast võitlesid kaks USA sportlast – Dominick Cruz ja Urijah Faber. Raskesport.ee teeb üritusest lühikokkuvõtte.

Eelmise, neli aastat tagasi toimunud matši Cruzi ja Faberi vahel võitis giljotiinkägistusega Faber. Seekordne matš kestis viis raundi ja võitja üle pidid otsustama kohtunikud. Kerge see kindlasti ei olnud. Ebatavalise löömismänguga Cruz liikus kindlasti rohkem edasi, aga Faberit nurka suruda tal ei õnnestunud. Ta tegi rohkem mahaviimisi, aga Faber tõusis kohe püsti ja karistas pärast püstisaamist mitmel puhul Cruzi tabava löögiga. Cruz näitas rohkem säravaid löömiskombinatsioone, ta lõi kahtlemata rohkem, aga kas ta ka rohkem tabas, on kahtlane. Raskeid lööke tabas rohkem Faber, kes lõi Cruzi mitmel korral kõikuma. Kukk-kaalu lahingud on alati tehnilised, kiired ja sündmusterohked. Samuti näitavad väiksemate kaalude sportlased üles erakordset vastupidavust ning suudavad tippkiirusel tööd teha matši algusest lõpuni. Seekordne tiitlimatš teeb kaalule ainult au.

Õhtu tähtsuselt teises matšis kohtusid Wanderlei Silva ja Chris Leben. Sõna “ettevaatlik” tähenduse mõistmisest jäävad mõlemad mehed väga kaugele. Pärast esimest Silva rünnakut oleks enamik sportlasi hetkeks kaitsesse tõmbunud. Chris Lebeni arvates ei ole see hea plaan, ta lasi oma käed lendu ja Silva lõpetaski põrandal. Võib oletada, et nende kahe kümnest omavahelisest matšist vähemalt kaheksa lõpeks nokaudiga esimeses raundis, aga kumb saavutaks rohkem võite, ei julge väita ka pärast Lebeni hiilgavat võitu.

Õhtu suurima üllatuse pakkus vanameister Tito Ortiz, kes alistas "the Ultimate Fighter" saate võitnud Ryan Baderi. Ortiz tabas Baderit korralikult vastu lõuga ja kasutas põrandale pudenenud Baderi vastu oma võimaluse hiilgavalt ära, lõpetades matši giljotiinkägistusega. Dennis Siver võitis veidi kaheldava (kuid ühehäälse) otsusega Matt Wimani.

Kõik matšid:

 

 

võitja

kaotaja

meetod

raund

aeg

1

Jeff Hougland

Donny Walker

Otsus (ühehäälne)

3

5:00

2

Anthony Njokuani

Andre Winner

Otsus (ühehäälne)

3

5:00

3

Aaron Simpson

Brad Tavares

Otsus (ühehäälne)

3

5:00

4

Brian Bowles

Takeya Mizugaki

Otsus (ühehäälne)

3

5:00

5

Rafael dos Anjos

George Sotiropoulos

Nokaut (käelöök)

1

0:59

6

Melvin Guillard

Shane Roller

Nokaut (käelöögid)

1

2:12

7

Carlos Condit

Dong Hyun Kim

Tehniline nokaut (löögid)

1

2:58

8

Tito Ortiz

Ryan Bader

Alistus (giljotiinkägistus)

1

1:56

9

Dennis Siver

Matt Wiman

Otsus (ühehäälne)

3

5:00

10

Chris Leben

Wanderlei Silva

Nokaut (käelöögid)

1

0:27

11

Dominick Cruz

Urijah Faber

Otsus (ühehäälne)

5

5:00