Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus Strikeforce raskekaalu GP finaalis kohtuvad Barnett ja Cormier (VIDEO)

Strikeforce raskekaalu GP finaalis kohtuvad Barnett ja Cormier (VIDEO)

sportlik vabavõitlusLaupäeval toimunud sportliku vabavõitluse üritus "Strikeforce - Barnett vs. Kharitonov" pakkus mitmeid üllatusi. Õhtu olulisemates matšides selgitati välja raskekaalu turniiri finalistid ja samuti keskkaalu meistrivöö saatus.

Turniiri poolfinaalis kohtusid omavahel Josh Barnett ja Sergei Haritonov. Peale paari kergamat löökide vahetamist sai Barnett Haritonovi suurema vaevata maha viia ja hakkas oma vastast pealt löökidega töötlema. Haritonov ei näidanud mingit suutlikkust põgenemiseks ja enne raundi lõppu tuli Barnetti kägistusele alistuda.

Taust tumedaks

Teises poolfinaalis pakkus üllatuse Daniel Cormier kui nokauteeris juba esimeses raundis Antonio Silva. Sellest matšist ennustati edasi saama just suuremat, kogenumat ja mitmekülgset Silvat. Vabamaadlustasutaga Cormier (vabamaadluse maailmameistrivõistluste pronks 2007 aastast) näitas, et tema puhul tuleb arvestada ka muuga kui vaid hea püstimaadlusega. Cormier saatis juba esimesel minutil Silva kiire paremhaagiga põrandale. Cormier ei soovinud tugeva maasvõitleja Silvaga maha kaasa minna ja lasi Silva uuesti püsti. Silva katsed maadelda ebaõnnestusid ja neli sekundit enne neljanda minuti täitumist nokauteeris Cormier oma vastase tugevate ja kiirete löökidega. Finaali eel on Josh Barnettil kõvasti mõtlemist: millise taktikaga läheneda. Barnetti peamine tugevus on maasvõitlus ja tugeva maadlejana on Cormieri väga raske maha saada kui ta seda ise ei soovi. Täpselt nagu ka antud poolfinaalis näha oli. Pole üldse võimatu, et turniiri võidu viibki koju varumehena turniiril alustanud Cormier

Taust tumedaks

Teise üllatuse valmistas Luke Rockhold, kes võttis keskkaalu tiitlivöö enda valdusesse kui võitis otsusega, ühte maailma parimat BJJ sportlast (5x maailmameister) ja lukumaadlejat, Ronaldo Souzat. Vaatamata Souza tugevatele rünnakutele ei suutnud ta Rockholdi korralikult enda alla maadelda. Souza löögid olid matšis sageli efektiivsemad ja panid tabades Rockholdi kõikuma, aga Rockhold töötab löökidega selgelt arvuliselt rohkem. Võib öelda, et Souzale maksiski tiitli kohatine liigne passiivsus - ei pannud ju Rockhold kuidagi oma vastast rohkem alistumisele lähemale kui Souza teda. Sisuliselt oli tegu tasavägise matšiga.

Oma esimese kaotuse MMA's sai BJJ-võlur Roger Gracie (10x maailmameister). Gracie ei suutnud kuidagi Muhammed Lawali vastu klintši minna ja Lawal nokauteeris Gracie vahetult enne esimese raundi lõppu.

Tulemused:


võitja kaotaja meetod raund aeg
1 Dominique Steele Chris Mierzwiak Otsus (ühehäälne) 3 05:00
2 Alexis Davis Amanda Nunes Tehniline nokaut (löögid) 2 04:53
3 Jordan Mein Evangelista Santos Tehniline nokaut (löögid) 3 03:18
4 Rafael Cavalcante Yoel Romero Palacio Nokaut (löögid) 2 04:51
5 Mike Kyle Marcos Rogerio de Lima Otsus (ühehäälne) 3 05:00
6 Pat Healy Maximo Blanco Alistus (tagantkägistus) 2 04:27
7 Muhammed Lawal Roger Gracie Nokaut (löögid) 1 04:33
8 Luke Rockhold Ronaldo Souza Otsus (ühehäälne) 5 05:00
9 Daniel Cormier Antonio Silva Nokaut (löögid) 1 03:56
10 Josh Barnett Sergei Kharitonov Alistus (käetriangelkägistus) 1 04:28