Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus Raju heategevuskampaania toob võitlusspordifännid veredoonoriks

Raju heategevuskampaania toob võitlusspordifännid veredoonoriks

Eesti sportlik vabavõitluse liiga MMA Raju korraldab heategevusprojekti „Raju sportlastega verd andma“. Kampaania eesmärgiks on teadvustada avalikkusele veredoonorluse ja tervislike eluviiside tähtsust, kutsuda inimesi üles verd andma ja arendada võitlussportide tuntust Eestis.

„Doonorlus näitab hoolivust meid ümbritsevate abivajajate vastu ja mul on hea meel, et keegi on võtnud korraga ette kahe tähtsa teema – spordi ja tervise – meelelahutusliku teadvustamise käimasoleva projekti kaudu,“ rääkis üritusest Eesti räppar, kampaanias osalev Henry Kõrvits ehk Genka. „Eestlaste hoiakud võitlusspordi suhtes on sageli ekslikud, tegelikult on võitlusspordiga tegelejad täiesti normaalsed inimesed nagu kõik teisedki,“ lisas Kõrvits.

"Doonorlusest saavad kasu patsiendid haiglas, kellele on verd vaja seoses traumade või operatsioonidega. On ka inimesi, kelle keha ei tooda ise vererakke. Me ei saaks kedagi neist aidata, kui poleks olemas doonoreid,“ kommenteeris doonorluse tausta Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Riin Kullaste. „Mida pikem on doonorite nimekiri, seda rohkem saame ka suurte õnnetuste puhul elusid päästa. Iga uue doonori puhul suureneb kindlustunne, et oleme ka halvaks olukorraks valmis."

Kampaania „Raju sportlastega verd andma“ toimub 21. septembril paralleelselt Tallinnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla Verekeskuses ja Tartus Tartu Ülikooli Kliinikumi Verekeskuses. Ürituse raames on võimalik end doonoriks registreerida aadressil http://mma.ee/doonor.