Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus Jones kaitses tiitlit ja kägistas Jacksoni neljandas raundis

Jones kaitses tiitlit ja kägistas Jacksoni neljandas raundis

Jon JonesTäna varahommikul oli mängus maailma olulisima sportliku vabavõitluse liiga UFC poolraskekaalu meistrivöö. Tiitlit kaitses vaid 24 aastat vana Jon Jones ja väljakutsujaks oli seekord Quinton Jackson. Üritusel peeti ka teisi põnevaid matše.

Mõlemad mehed alustasid tiitlimatši rahulikult. Jon Jones oli valinud väga hea taktika ja Jacksoniga poksima ei hakanud - Jones viskas kaugemalt distantsilt üksikuid lööke või liikus klintši. Jakcsonil oli raskusi oma poksidistantsi leidmisega ja seega ei suutnud ta oma tugevusi välja tuua. Jones paistis silma oma väga hea füüsisega ja Jacksonist talle maadluses ning klintšis vastast ei olnud. Suhteliselt rahulikult kulgenud matš sai lahenduse neljandas raundis kui Jones viis Jacksoni maha ja viimane oli sunnitud seljast kägistusele alistuma.

Samal üritusel kohtusid omavahel endine kauaaegne UFC kergekeskkaalu meister Matt Hughes ja Josh Koscheck, kes on selle kaalu üks tugevamatest tegijatest hetkel. Kuna vastamisi olid kaks tugevat maadlejat, siis oodatult hakati hoopis poksima. Üllatuslikult suutis eeldatult kehvemaks poksijaks peetud Huges oma esimese käega väga hästi alustada ja oli esialgu löömist domineerimas. Esimese raundi viimasel minutil hakkasid siiski Josh Koschecki raskemad löögid tabama, Hughes kangestus ning matš läks maha, kus Koscheck Hughesi nokauteeris.

Tulemused:


võitja kaotaja meetod raund aeg
1 James Te Huna Ricardo Romero Nokaut (löögid) 1 00:47
2 Takeya Mizugaki Cole Escovedo Tehniline nokaut (löögid) 2 04:30
3 Junior Assuncao Eddie Yagin Otsus (ühehäälne) 3 05:00
4 Tim Boetsch Nick Ring Otsus (ühehäälne) 3 05:00
5 Tony Ferguson Aaron Riley Tehniline nokaut (vigastus) 1 05:00
6 Nate Diaz Takanori Gomi Alistus (käelukk) 1 04:27
7 Travis Browne Rob Broughton Otsus (ühehäälne) 3 05:00
8 Mark Hunt Ben Rothwell Otsus (ühehäälne) 3 05:00
9 Josh Koscheck Matt Hughes Nokaut (löögid) 1 04:59
10 Jon Jones Quinton Jackson Alistus (tagantkägistus) 4 01:14