Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus Laupäeval selgub koguni kahe UFC meistritiitli saatus

Laupäeval selgub koguni kahe UFC meistritiitli saatus

Sellel laupäeval toimub Houstonis sportliku vabavõitluse üritus "UFC 136 - Edgar vs. Maynard 3". Lisaks kahele tiitlimatšile on kaardil veel päris mitu potentsiaalset põnevuskohtumist. Kergekaalu tiitlimatšis kohtuvad tšempion Frankie Edgar ja Gray Maynard. Eelmine selle kaalu ülipõnev tiitlimatš samade meeste vahel lõppes viigiga. Sulgkaalu tiitlimatš ei tule kindlasti kehvem, kuna omavahel kohtuvad servani püssirohtu täis Jose Aldo ja agressiivse stiili poolest tuntud Kenny Florian.

Eelmises matšis raskest seisust välja tulnud Frankie Edgar on kergekaalu tiitlimatšis ehk kergelt eelistatum võitja kui Gray Maynard. Eelmise matši üldine käik justkui kinnitaks seda. Samas on see eelistus nii imepisike, et võitja ennustamine on täiesti mõttetu tegevus. Võrdlemisi julgelt võib pealtvaatajatele lubada korralikku sõda, mis kestab tõenäoliselt kõik viis raundi.

Taust tumedaks

Sulgakaalus on favoriidiks praegune tšempion Jose Aldo. Aldo on olnud kuus aastat võitmatu ja ilmselgelt ei kavatse ta kaotada oma tiitlit ka nüüd. Kui selle matši puhul saab milleski kindel olla, siis selles, et Kenny Florian teeb sellest matšist ka enda kaotuse korral vaatamist väärt elamuse. Kindla kaotuse ennustamine oleks aga asjade käigust ette tõttamine - Florian on viimasel kuuel aastal kaotanud vaid parimatele nagu Maynard, Penn ja Sherk ning vaid Penn on lõpetanud matši enne aega. Tuleb arvesse võtta, et Florian võttis need kaotused vastu kaaluklass kõrgemal - kergekaalus.

Üritusel astub puuri maailma keskkaalu teiseks meheks peetav Chael Sonnen, kes on ainsana suutnud näidata, et keskkaalu valitseja Anderson Silva vastu on üldse võimalik matši pidada. Sonneni vastaseks on viimasel ajal heas hoos olnud teine tugev maadleja Brian Stann.

Ka ülejäänud võitluskaart lubab väga meeldejäävat UFCd:
Melvin Guillard vs Joe Lauzon
Nam Phan vs Leonard Garcia
Jeremy Stephens vs Anthony Pettis
Demian Maia vs Jorge Santiago
Stipe Miocic vs Joey Beltran
Steve Cantwell vs Mike Massenzio
Aaron Simpson vs Eric Schafer
Tiequan Zhang vs Darren Elkins