Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus Edgar nokauteeris Maynardi neljandas raundis ja on endiselt UFC meister

Edgar nokauteeris Maynardi neljandas raundis ja on endiselt UFC meister

Laupäeva öösel vastu pühapäeva toimus väga tiheda võitluskaardiga MMA-üritus UFC 136. Põhitähelepanu said seekord kaks tiitlimatši - mängus olid sulgkaalu ja kergekaalu meistrivööd. Kergekaallaste Frankie Edgari ja Gray Maynardi matšis oli olukord enam kui pingeline, kuna viimane tiitlimatš oli meeste vahel lõppenud viigiga.

Seekord kergekaalu meister Frankie Edgar midagi kohtunike hooleks ei jätnud ja nokauteeris Gray Maynardi neljandas raundis. Sarnaselt eelmise matšiga sattus Edgar esimeses raundis korraliku Maynardi tule alla ja tal tuli vastu võtta päris mitmeid korralikke tabamusi ning tšempion oli päris hädas. Oma väsimatuse ja lõputu liikuvuse poolest tuntud Edgar ei lasknud sellest ennast heidutada ja asus juba teises raundis matši võidu nimel tõsiselt tööle. Teise ja kolmanda raundi Edgar ka võttis ja neljandas raundis ei olnud Maynard enam sama terav kui matši alustades. Frankie Edgari võidu vormistamine sai alguse korralikust upperist ja lõppes mitme tabava löögiga maas. Kohtunik katkestas matši neljandas raundis 3:54 ja Edgar säilitas oma tiitli. Seekord ilma igasuguste kahtlusteta.

Ka sulgkaalu tiitlimatšis suutis väljakutsuja võita vaid esimese raundi. Sealt edasi olid ülejäänud raundid meistri Jose Aldo omad ning väljakutsujal Kenny Florianil tuli vastu võtta kaotus kohtunike ühehäälse otsusega.

Õhtu kolmandas põnevusmatšis kohtusid omavahel keskkaallased Chael Sonnen ja Brian Stann. Stann siiski Sonneni maadluse vastu ei saanud ja matš lõpeb teises raundis kui Stann on sunnitud Sonneni kägistuse peale patsutama. Sonnen on järgmine mees, kes üritab UFC keskkaalu tiitlit ära võtta valitseja Anderson Silva käest. Silva on kaalu valitsenud juba terve igaviku. Kuna Sonnen oli selgelt meeste viimases matšis kõige lähemal meistrivöö omandamisele, siis tasub kohtumist oodata.

Magusa revanši sai sulgkaallane Nam Phan, kes suutis korduskohtumises kohtunike otsusega võita Leonard Garciat. Eelmise omavahelise matši kaotas Phan väga küsitava kohtunike otsusega.

võitja kaotaja meetod raund aeg
Mike Massenzio Steve Cantwell Otsus (ühehäälne) 3 05:00
Aaron Simpson Eric Schafer Otsus (ühehäälne) 3 05:00
Darren Elkins Tiequan Zhang Otsus (ühehäälne) 3 05:00
Stipe Miocic Joey Beltran Otsus (ühehäälne) 3 05:00
Anthony Pettis Jeremy Stephens Otsus (jagatud) 3 05:00
Demian Maia Jorge Santiago Otsus (ühehäälne) 3 05:00
Joe Lauzon Melvin Guillard Alistus (tagantkägistus) 1 00:47
Nam Phan Leonard Garcia Otsus (ühehäälne) 3 05:00
Chael Sonnen Brian Stann Alistus (käe-triangelkägistus) 2 03:51
Jose Aldo Kenny Florian Otsus (ühehäälne) 5 05:00
Frankie Edgar Gray Maynard Nokaut (löögid) 4 03:54