Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus Martin Aedma murdis Rootsis jalaluu

Martin Aedma murdis Rootsis jalaluu

Martin AedmaJärgmisel nädalavahetusel võistlusel Raju 8 osalema pidanud Martin Aedma murdis eile, 13. oktoobril Rootsis jalaluu. Õnnetusjuhtum leidis aset treeningu käigus ja seetõttu ei saa Aedma ka Rajul osaleda. Aedma asemel astub puuri Eesti kogenuim amatöörvõitleja Jüri Jõgiste.

"Olin Gävle linnas treeninglaagris rootslastele brasiilia jiu-jitsut õpetamas, maadlemise käigus juhtus õnnetus ja murdsin jalaluu," rääkis õnnetust vahejuhtumist Martin Aedma (võistlusrekord 4-0). "Jalga on paigaldatud kaks titaanpolti, saatuse tahtel pean nüüd kahjuks Rajul võistlemisest kõrvale jääma. Kips on peal veel kuus nädalat, treeningutega saan loodetavasti uuesti alustada kahe-kolme kuu pärast," lisas Aedma.

"Martiniga juhtunu on tõeliselt kahetsusväärne. Astun tema asemel puuri rõõmuga, sest Raju õhtusel põhiüritusel osalemine on tõeliselt põnev väljakutse," rääkis võitlussportlane Jüri Jõgiste. "Olen hetkel küll ajateenistuses, kuid õnneks olen vabast ajast saanud ka trenni teha ja seetõttu olen matšiks valmis," lisas Jõgiste.

"Väga kahju, et Martinit seekord puuris näha ei saa, sest ta on vaieldamatult üks Põhjamaade parimaid maasvõitluse spetsialiste. Jüri Jõgiste on see-eest väga plahvatuslik ja kiire püstivõitleja, nii et fänne ootab igal juhul ees põnev matš," rääkis võistlejate vahetumisest MMA Raju peakorraldaja Ott Tõnissaar.

Martin Aedmal on esimese eestlasena must vöö brasiilia jiu-jitsus, Euroopa brasiilia jiu-jitsu meistrivõistlustel on tal ette näidata kaks kolmandat kohta. Jüri Jõgiste on sportliku vabavõitlusega tegelenud neli aastat ja kujunenud Eesti üheks kõige lootustandvamaks nooreks võitlussportlaseks.