Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus Raju peamatš muutus viimasel minutil viisaprobleemide tõttu

Raju peamatš muutus viimasel minutil viisaprobleemide tõttu

Dmitri IvanovLaupäevasel MMA Rajul õhtu peamatšis osalema pidanud Niyaz Ramazanov ei saanud Eestisse sissesõiduks viisaluba. Õhtu peamatšiks saab seetõttu Dmitri Ivanovi ja Juho Valamaa vaheline heitlus, Alik Tseiko vastu astub puuris Madis Pedai.

"Idanaabritel on suhtumine võistlustesse natuke teistsugune kui siin - viisataotlus jäeti viimasele minutile ja lõpuks selgus, et nad jäid sellega hiljaks," selgitas olukorda MMA Raju peakorraldaja Ott Tõnissaar. "Õnneks nõustus Ramazanovit asendama Madis Pedai. Maadluses on ta Alik Tseikoga põhimõtteliselt võrdne - tal on selja taga 17-aastane karjäär maadlejana. Sportlikku vabavõitlust on ta treeninud küll vähem, kuid tegu on kindlasti arvestatava vastasega. Kuna ta võttis matši vastu ühepäevase etteteatamisega, siis olen ise tal ka nurgameeskonnas abiks," lisas Tõnissaar.

Madis Pedai treenib sportlikku vabavõitlust Norras. Ta on saavutanud Eesti mestrivõistlustel kreeka-rooma maadluses teise koha nii noorte kui täiskasvanute arvestuses, samuti on ta võidelnud välja 4. koha Põhjamaade meistrivõistlustel ja 13. koha Euroopa kreeka-rooma maadluse meistrivõistlustel noorte arvestuses.

Õhtu peaürituses lähevad vastamisi Dmitri Ivanov ja Juho Valamaa. Dmitri Ivanov (profirekord 3-3) on tugev püstivõitleja ja Raju nokaudi-rekordi omanik - oma leedukast vastase nokauteeris ta neljandal Rajul seitsme sekundiga. Juho Valamaa on Soome amatööride MMA meister, Soome lahtiste amatööride MMA võistluste meister ja Euroopa Shooto meister amatööride arvestuses. "Kuna Dmitri on püstivõitleja ja Juho spetsialiseerunud maasvõitlusele, siis tegu on klassikalise poksija-maadleja-vastu matšiga, kus määravaks saab see, kes end puuris paremini kehtestada suudab," selgitas Ott Tõnissaar.

Reedel algusega kell 18.00 toimub Tasku keskuses ka Raju sportlaste avalik kaalumine, kaalule astuvad Eesti sportlastest Dmitri Ivanovi ja Alik Tseiko kõrval Lauri Ülenurm, Ilja Drovnjashin, Jass Murutalu, Jüri Jõgiste, Edvin-Erik Kibus, Helin Paara, Kaisa Rebane ja Lauri Mägi. Lisaks eestlastele võistlevad ka sportlased neljast välisriigist - Soomest, Leedust, Poolast ja Norrast. Raju 8 võistluskaardiga saab tutvuda ja võistlejate kirjeldust lugeda: http://mma.ee/et/raju8/voitluskaart