Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus Laupäeval kohtuvad UFC puuris B.J. Penn ja Nick Diaz

Laupäeval kohtuvad UFC puuris B.J. Penn ja Nick Diaz

Tuleval laupäeval toimub USAs Las Vegases sportliku vabavõitluse võistlus "UFC 137 - Penn vs. Diaz". Peamatšis kohtuvad omavahel legendaarne B.J. Penn ja oma tee UFCse tagasi leidnud Strikeforce'i meister Nick Diaz. Matš tõotab tulla tõeliselt tuline ja põnevaid vastasseise on üritusel teisigi.

Vahepeal kõigutamatult UFC kergekaalu valitsenud B.J. Penn on nüüd jälle võistlemas kergekeskkaalus ja esimeses kahes matšis on Penn näidanud ka väga tugevat taset - viimati viigistas mees Jon Fitchiga, keda peetakse maailma kergekeskkaallaste seas teisel positsioonil asuvaks sportlaseks. Nick Diaz oli viimati UFCs võisteldes (2003-2006 aastatel) tõsine tugev keskmik, kes siiski tipus olevate tugevatele maadlejatele otsusega kaotama kippus. Vahepeal on mees kindlasti arenenud ja on väga põnev näha Diazt uuesti UFCs võistlemas. Diazi arengut kinnitab vahepeal enda kätte saadud ja kindlalt hoitud Strikeforce'i MMA-liiga tiitel.

Diaz on MMA-kontekstis tugev poksija ja samal ajal ka BJJ mustast vööst ohtlik maasvõitlusspetsialist. B.J. Penni on mingitel hetkedel peetud lausa parimaks poksijaks terves MMA spordis ning ka tema on väga ohtliku maasvõitlusega sportlane, kes 2000 aastal tuli lausa BJJ maailmameistriks. Kuna Diazi nõrkuseks on peetud just maadlust, siis võib oletada, et Penni taktikaks võib olla justnimelt Diazi maha viimine ja pealt matši edasi domineerimine. Diaz kindlasti peaks meeleldi maha ühe pikema poksimatši - ta ei ole sellest lähenemisest lahti öelnud ka vastaste vastu, kelle puhul poksimine on kõige ebamõistlikum lahendus.

Taust tumedaks

Ürituse kogu kaart:
B.J. Penn vs Nick Diaz
Cheick Kongo vs Matt Mitrione
Hatsu Hioki vs George Roop
Mirko Filipovic vs Roy Nelson
Jeff Curran vs Scott Jorgensen
Dennis Siver vs Donald Cerrone
Bart Palaszewski vs Tyson Griffin
Brandon Vera vs Eliot Marshall
Daniel Downes vs Ramsey Nijem
Francis Carmont vs Chris Camozzi
Dustin Jacoby vs Clifford Starks