Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

Toimus UFC 138

UFC pidas laupäeva õhtul oma järjekordse ürituse Suurbritannias. Birminghamis toimunud sportliku vabavõitluse ürituse peamatšis olid omavahel paremat sportlast selgitamas keskkaallased Mark Munoz ja Chris Leben.

Õhtu mitte kõige tehnilisemas matšis suutis Munoz Lebenit korduvalt korralike löökidega tabada ja Leben loobus kolmandasse raundi tulemast ning võttis vastu kaotuse läbi tehnilise nokaudi. Ilmselt oli loobumise üks põhjuseid lõikehaav Lebeni peas.

Kukk-kaalus säras põhiüritusel Brasiiliast pärit Renan Pegado, kes alistas Inglise staari Brad Picketti juba esimeses raundis seljast kägistusega. Ei saa öelda, et kumbki mees oleks liiga alalhoidlikult poksinud - mõlemad läksid liiga meelsasti lööke vahetama, aga samas Pegado korralikum kaitse ja läbimõeldumad löögid sellele võidule aluse panid. Peale paari head tabamust võttis Renan Pegado väga efektse liigutusega Brad Picketti selja ja lõpetas matši kägistusega.

Kergekeskkaalu TOP 5 kuuluv Thiago Alves pani kindlalt paika Rootsist pärit Papy Abedi, kes oli sunnitud kägistusele alistuma esimeses raundis. Kägistusele eelnesid väga tugevad tabamused Alvesi löökidest nii püsti kui ka maas. Abedi astus ilmselt nii tugevale vastasele vastu veel liiga vara.

Poolraskekaallased Cyrille Diabaté ja Anthony Perosh näitasid oma matšiga, et pikemas perspektiivis nad oma tehnilise tasemega UFCsse ei kuulu. Sisuliselt on tasemel mõlemal mehel vaid üks distants kolmest - prantslasel löömine ja austraallasel maasvõitlus. Sportlikus vabavõitluses on kujunenud reegliks, et tugevaid distantse peab alal läbilöögiks olema vähemalt kaks.

Inglismaal kodupubliku ees esinenud kergekaallane Terry Etim oma matšis palju aega ei raisanud ja  Eddie Faaloloto oli sunnitud giljotiinkägistusele alistuma juba seitsmeteistkümnendal sekundil.

Kogu ürituse tulemused:


võitja kaotaja meetod raund aeg
1 Chris Cariaso Vaughan Lee Otsus (jagatud) 3 05:00
2 Che Mills Chris Cope Tehniline nokaut (löögid) 1 00:40
3 Michihiro Omigawa Jason Young Otsus (ühehäälne) 3 05:00
4 Philip De Fries Rob Broughton Otsus (ühehäälne) 3 05:00
5 John Maguire Justin Edwards Otsus (ühehäälne) 3 05:00
6 Terry Etim Edward Faaloloto Alistus (giljotiinkägistus) 1 00:17
7 Anthony Perosh Cyrille Diabate Alistus (tagantkägistus) 2 03:09
8 Thiago Alves Papy Abedi Alistus (tagantkägistus) 1 03:32
9 Renan Pegado Brad Pickett Alistus (tagantkägistus) 1 04:09
10 Mark Munoz Chris Leben Tehniline nokaut (nurga loobumine) 2 05:00