Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus Aasta lõpus astub MMA areenile kõlavaid nimesid nii USAs kui Jaapanis

Aasta lõpus astub MMA areenile kõlavaid nimesid nii USAs kui Jaapanis

MMA-aasta lõpetavad kõlavate nimedega nii USA sportliku vabavõitluse suurim liiga UFC kui ka Jaapani Dream. UFCs astuvad "UFC 141" raames puuri raskekaalutähed Brock Lesnar ja Alistair Overeem. Dreami aastalõpu üritust kroonib kunagise raskekaaluvalitseja Fjodor Jemeljanenko matš jaapanlase Satoshi Ishii vastu.

Kuigi Brock Lesnari ja Alistair Overeemi matši ei saa pidada raskekaalu parima mehe selgitamiseks, siis paljude spordifännide jaoks on need kaks meest isegi tuntumad nimed kui praegune UFC tšempion Junior dos Santos. Lesnar on oma põhilise tuntuse kogunud show-maadluse areenil ja Overeem on lisaks sportlikule vabavõitlusele ka tuntud maailma tuntuima kikkpoksisarja K-1 sportlasena. Matš meeste vahel tuleb ilmselgelt stiilide võitlus - Lesnar peab võitmiseks kindlasti klintši jõudma ja oma maadluse peale suruma. Mitmekülgsemat Overeemi (kikkpoksitaustaga mees on ka tunnustatud lukumaadleja) võib Lesnari väga halva poksitaseme tõttu siiski favoriidiks pidada. Lohaka tegutsemise puhul on Overeemil suur võimalus Lesnari võimsa maadluse ohvriks langeda, seega ei saa võitjat siiski ette ära öelda.

Taust tumedaks

Venemaa kuulsaim MMA sportlane Fjodor Jemeljanenko on oma kuldsemad ajad spordis ilmselt juba ära näinud, kuid matši Satoshi Ishii vastu läheb mees siiski ilmselge favoriidina. 36 matši pidanud Jemeljanenko on endiselt heas vormis ja tema võitmine ei ole ka parimatele praegusel hetkel lihtne. Satoshi Ishii on judo olümpiavõitja, kuid MMAs pidanud seni vaid kuus matši. Vastase tugeva judo tausta tõttu on ilmselt selga ka Jemeljanenko taktika, mis peaks peamiselt liikumisest ja löömisest koosnema. Samas on ka Fjodor ise kõrgel tasemel judot harrastanud - medalid Venemaa meistrivõistlustelt ja maailmakarika etappidelt on sellele kinnituseks. Dreami poolt korraldatav üritus kannab nime "Fight for Japan: Genki Desu Ka! New Year! 2011".

Taust tumedaks

Nimekaid sportlasi on mõlemal üritusel matše pidamas veel terve hulk.

UFC 141:
1 Manny Gamburyan vs Diego Nunes
2 Matt Riddle vs Luis Ramos
3 Jacob Volkmann vs Efrain Escudero
4 Dong Hyun Kim vs Sean Pierson
5 Anthony Njokuani vs Danny Castillo
6 Ross Pearson vs Junior Assuncao
7 Nam Phan vs Jim Hettes
8 Vladimir Matyushenko vs Alexander Gustafsson
9 Jon Fitch vs Johny Hendricks
10 Nate Diaz vs Donald Cerrone
11 Brock Lesnar vs Alistair Overeem

Fight for Japan: Genki Desu Ka! New Year! 2011:
1 Bibiano Fernandes vs Rodolfo Marques Diniz
2 Antonio Banuelos vs Masakazu Imanari
3 Hideo Tokoro vs Yusup Saadulajev
4 Megumi Fujii vs Karla Benitez
5 Tatsuya Kawajiri vs Kazuyuki Miyata
6 Hiroyuki Takaya vs Takeshi Inoue
7 Shinya Aoki vs Satoru Kitaoka
8 Hayato Sakurai vs Ryo Chonan
9 Fjodor Jemeljanenko vs Satoshi Ishii

Lisaks peetakse Jaapanis toimuval üritusel ka mitmeid K-1 ja IGF reeglite järgi matše, kus üles astuvad sellised nimed nagu: Peter Aerts, Josh Barnett, Jerome Le Banner jpt