Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Jõutõstmine Margus Silbaum tegi Euroopa rekordi jõutõmbes

Margus Silbaum tegi Euroopa rekordi jõutõmbes

Möödunud nädalal peeti Tšehhis Pilzenis Euroopa meistrivõistlused jõutõstmises. Eestit esindasid Margus Silbaum (-93kg), Erkki Hirsnik (-105kg) ja Taavi Pehme (-120kg). Medalit kolme ala kokkuvõttes kellelgi saavutada ei õnnestunud, küll aga sündis meie meestelt Euroopa rekord ja mitu uut Eesti rekordit.

Kõige tugevama esituse eestlastest tegi Margus Silbaum, kelle jäi kogusummas kõigest 2,5kg puudu pronksmedalist. Uueks Euroopa rekordiks jõutõmbes oli peale Silbaumi esitust 352,5kg. Kükis sai Margus kirja 345kg, mis on ühtlasi Eesti rekord. Lamades surumises oli tulemuseks 210kg ning kogusummaks 907,5kg, mis on samuti Eesti rekord kaaluklassis -93kg.

Erkki Hirsnik võistles kaaluklassis -105kg ja tema lõplikuks kohaks oli 11, mille andis kogusumma 832,5kg. Hirsnik tõmbas 340kg, mis tähistab uut Eesti rekordit. Kükis sai mees kirja 300kg ning lamades surumises 192,5kg.

Taavi Pehme oli oma kaalus samuti 11. kohal kogusummaga 910kg, mis on uus Eesti rekord.  Eesti rekordid tulid ka kükis (325kg) ja jõutõmbes (335kg). Lamades surumise tulemus oli 250kg.

Allikas: Eesti Jõutõsteliit

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?