Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus UFC 119: suured kikkpoksijad puuris

UFC 119: suured kikkpoksijad puuris

Mirko “Cro Cop” Filipovic Tuleval laupäeval toimub USAs Indianas sportliku vabavõitluse üritus UFC 119. Peamatšis on üks osapooltest endine K-1 sarja kikkpoksistaar Mirko “Cro Cop” Filipovic, kelle parema jala löök pidavat tähendama haiglat ja vasaku oma surnuaeda. UFCsse siseneb selle üritusega ka teine K-1 täht Mark Hunt.

Taust tumedaks

Frank Mir vs Mirko “Cro Cop” Filipovic (–120kg)
Ürituse peamatšis on vastamisi kaks kõva raskekaallast. Frank Miri viimane matš oli Shane Carwini vastu, kus mehel tuli vastu võtta kaotus. Kui  Miri viimase aja sooritusi vaadata, siis heade lööjatega on ta hakkama saanud, aga tugevad maadlejad on temast lihtsalt üle sõitnud. Mirko “Cro Cop” Filipovic on küll pigem lööja, aga tema MMA-kogemus on olnud piisavalt pikk, et ta on omandanud väga hea mahaviimise kaitse. Kuigi Mir suudab ka lüüa tugevalt ja täpselt, pole põhjust arvata, et ta seda Mirko vastu terve matši teha suudaks. Seega on põhiküsimus, kas Mir suudab Filipovici maha maadelda või ei. Paberil on mõlemal mehel üsna võrdne võimalus võita.

Antonio Rogerio Nogueira vs Ryan Bader (–93kg)
Antonio Rogerio Nogueira lõi UFC ukse pauguga lahti kui nokauteeris seni sisuliselt võitmatu Luis Arthur Cane'i juba esimeses raundis. Nogueira on MMA poolraskekaalu kontekstis fantastiline poksija ja BJJ-ekspert. Nagu ütleb loogika ja näitas tema teine matš Jason Brilzi vastu, on Nogueira jaoks kõige ebameeldivam vastane tugev maadleja. Ryan Bader on just selline tugev maadleja. Brilz küll kaotas jagatud otsusega, aga kindel võit see ei olnud. Tuleb tasavägine matš, kus Bader üritab Nogueirat maha saada ja pealt domineerida ning Nogueira üritab Baderit nokauteerida või mõnda alistusvõttesse püüda. Kergeks ei kujune kummagi mehe ülesanne.

Matt Serra vs Chris Lytle (–70kg)
Chris Lytle on üks suurima potentsiaaliga kergema keskkaalu mees, aga suurem taktik ta ei ole. Mitmedki Lytle'i võidud on käest voolanud just seetõttu, et ta on lasknud vastasel matši dikteerida. Lytle on piisavalt mitmekülgne mees, kes võib lasta matši viia mistahes distantsi, aga võita pole ta nii alati suutnud. Ka viimases matšis Serraga tuli vastu võtta kaotus jagatud otsusega. Lytle'i matšid on täis tegutsemist algusest lõpuni ja neid on väga hea vaadata, aga on oodata, et taktikaliselt parim plaan ei lähe käiku ka siin.

Evan Dunham vs Sean Sherk (–70kg)
Seda matši võib vabalt pidada õhtu põnevaimaks. Kunagine kergekaalu valitseja Sean Sherk on vastamisi tõusva tähe Evan Dunhamiga. Mitmekülgne Dunham pole siiani kordagi kaotanud ja on alistanud UFCs juba mitu nimekat vastast. Kui Sean Sherk on endiselt heas vormis ja läheb kõvasti maadlusega pressima, siis on Dunhamil väga raske võita. Kui Sherk otsustab järjekordselt oma löömisoskust testida, siis teda edu ei saada.

Jeremy Stephens
vs Melvin Guillard (–70kg)
Melvin Guillard on tugeva löögiga ohtlik vastane kõigile, aga kui Jeremy Stephens on ettevaatlik, siis peaks tema võitma.

Teised matšid:
C.B. Dollaway vs Joe Doerksen
Matt Mitrione vs Joey Beltran
Waylon Lowe vs Steve Lopez
T.J. Grant vs Julio Paulino
Mark Hunt vs Sean McCorkle
Thiago Tavares vs Pat Audinwood

 
Külastan portaali, et:
 

NB! Kehtivad endise Paranoidi foorumi kasutajad/paroolid. (Väga kaua kasutamata paroolid tuleb uuendada "Parool ununes" lingi abil).