Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus Nädalavahetusel selgub raskekaalu MMA valitseja (VIDEO)

Nädalavahetusel selgub raskekaalu MMA valitseja (VIDEO)

Algaval nädalavahetusel toimub sportliku vabavõitluse võistlus "UFC on Fox 1", mille naelaks on kahtlemata kahe raskekaaluvägilase kohtumine UFC meistritiitli peale. Omavahel selgitavad puuris parima mehe praegune meister Cain Velasquez ja väljakutsuja Junior dos Santos.

Loomulikult on favoriidiks selles matšis valitsev meister Cain Velasquez, kes oma mitmekülgsuse ja eelkõige hämmastava vastupidavusega, on väga silmapaistev sportlane selles kaalus. Velasquezi trumbiks peetakse eelkõige tugevat maadlust, mida ta on võimeline aktiivselt rakendama matši esimestest sekunditest kuni lõpugongini. Eksivad aga need, kes arvavad võitja juba ette teada olevat. Junior dos Santos on näidanud, et temast paremat poksijat MMA raskekaalu tippude hulgas ei ole - vaata millist tahes mehe viimastest matšidest. Kui sinna juurde panna mehe viimane matš Shane Carwini vastu, kus dos Santos suutis mööda minna füüsiliselt väga tugeva maadleja klintšist, siis on meil materjal meistrivöö võitmiseks vägagi koos. Kui mõningad aastad tagasi oleks jutt põnevast raskekaalu MMAst UFCs paljusid naerma ajanud, siis täna see õnneks enam nii ei ole.

Üritusel on põnevaid lahinguid tulemas mitmeid, kuid kahtlemata on täielik põnevusmatš tulemas ka kergekaallaste Ben Hendersoni ja Clay Guida vahel. Endine WECi kergekaalu tšempion Henderson on teinud UFCs väga muljetavaldava esituse ja kõrvaldanud tiitlimatšile pretendeerimast sellised kõvad nimed nagu Jim Miller ja Mark Bocek. Clay Guida on olnud samuti hoos ja kogunud UFCs juba neli võitu järjest. Matši tulemus on seda olulisem, et võitja saab minna tiitlimatši pidama meistri Frankie Edgari vastu.

Antud ürituse teeb eriliseks veel see, et esmakordselt kannab UFC üritust üle telegigant FOX.

Taust tumedaks

 

"UFC on Fox" kogu kaart:
Cain Velasquez vs Junior dos Santos
Ben Henderson vs Clay Guida
Dustin Poirier vs Pablo Garza
Cub Swanson vs Ricardo Lamas
Clay Harvison vs DaMarques Johnson
Norifumi Yamamoto vs Darren Uyenoyama
Mackens Semerzier vs Robert Peralta
Alex Caceres vs Cole Escovedo
Mike Pierce vs Paul Bradley
Aaron Rosa vs Matt Lucas