• Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus Eesti vabavõitlejatele tuli Soomest kolm esikohta

Eesti vabavõitlejatele tuli Soomest kolm esikohta

Helin Paara võistlushoos (foto mma.ee)Täna Soomes peetud MMA Finnish Openil õnnestus Eesti amatöörsportlastel võita kolm esikohta. -65,8kg naiste kaalus võitis esikoha Helin Paara ja meeste sama kaalu võitis Lauri Ülenurm. Paara soovis võistluskogemuse saamise eesmärgil ka raskemate naistega võistelda, poolfinaal õnnestus tal võita, aga finaali pidamiseks sai takistuseks poolfinaalis saadud näovigastus. Seega esikohale lisaks teine koht.

Sten Anslan (-83,9kg) oli oma kaalus üksi ja seega esikoht tuli ka talle. Reaalselt võistles mees aga kaal kõrgemal (-93kg) ja saavutas suuremate meeste konkurentsis tunnustust väärt teise koha. Jass Murutalu (-70,3kg) ja Märten Nurm (-77,1) saavutasid oma kaaludes teised kohad. Kaspar Kraav (-77,1) ja Norras elav ning treeniv Madis Pedai (-93kg) kolmandad kohad.

Eesti sportlased ei ole varem Eestist väljas nii suure sportliku vabavõitluse tiimiga võistlemas käinud. Meie sportlasi juhendasid treenerid Ott Tõnissaar ja Priit Mihkelson.