Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Sportlik vabavõitlus Jass Murutalu peab laupäeval MMA matši polaarjoone taga

Jass Murutalu peab laupäeval MMA matši polaarjoone taga

Pilt: mma.eeLaupäeval, 21. aprillil peab Eesti MMA võitleja Jass Murutalu (2 võitu, 0 kaotust) matši Vene võitleja Ivan Chernykhini vastu (3 võitu, 0 kaotust). Matš toimub Soomes Rovaniemis ning peetakse kokkuleppekaalus -72,0 kg.

"Möödunud nädalavahetusel Rajul peetud matš Poola võitleja vastu oli küll raske ent võidu võtsin juba esimeses raundis. Kuna vorm sai Rajuks väga hea ning vigastusi ei ole, siis kasutan võimalust ja võtan uue väljakutse kohe vastu," kommenteeris eesootavat võistlust Eesti võitleja Jass Murutalu. "Vastase kohta tean, et tal on sambotaust ning kõik tema senised profivõidud on tulnud I raundis läbi alistuste. Lisaks on ta pidanud 10 matši sambos (7 võitu, 3 kaotust). Tegemist on tugeva võitlejahingega," lisas Murutalu.

"Soomlastel langes kaardilt viimasel minutil paar vastast ära ning nad pakkusid meile võimalust, või siis pigem palusid abi. Kuna Jass on heas vormis ning kaalu vaja langetada vaid 4 kg, siis võtsime pakkumise vastu," kommenteerib toimuvat Jassiga treenerina kaasa sõitev Raju peakorraldaja Ott Tõnissaar.
Murutalu (24) on seni kõik oma profimatšid võitnud alistusega. Amatöörkontol on Jassil 5 võitu ja 1 kaotus. Tallinnas, spordiklubis 3D Treening 2009. aastal vabavõitlusega algust teinud Jassi eelmine võit tuli möödunud nädalavahetusel Rajul, kui ta alistas taipoksi taustaga poolakast vastase 2 sekundit enne esimese raundi lõppu seljastkägistusega.

Soome võistlusliiga Arctic Fight on oma toimumiskohalt tõenäoliselt kõige põhjapoolsem MMA-võistlus Euroopas, arvatavasti isegi kogu maailmas. Polaarjoone taga toimuva ürituse kaardil on neli profi- ja kümme amatöörmatši.