Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Maadlus Mine vaata nädalavahetusel parimat Eesti maadlust!

Mine vaata nädalavahetusel parimat Eesti maadlust!

25. jaanuaril toimuvad Rapla Sadolini hallis Eesti meistrivõistlused kreeka-rooma ja naistemaadluses. Võistlustel astub üles Eesti paremik eesotsas kreeka-rooma koondise ja kahekordse maailmameistri ning Londoni olümpiahõbeda Heiki Nabiga. Sel aastal selgitavad koos kreeka-rooma maadlejatega Eesti meistrid ka naismaadlejad, kelle hulgas asub tiitlit kaitsma naistemaadluse raskekaalu Eesti tipp, juunioride Euroopa meister Epp Mäe. Kõik võistlejad saavad kohandada end alates 2014. aasta algusest kehtima hakanud uute kaalukategooriatega. Võistluspäeva austavad oma kohalolekuga kahekordne maailmameister August Englas ja teised lugupeetud maadlusveteranid.

Sel aastal astub matile ja paneb oma tugevuse proovile pea 100 kreeka-rooma maadlejat ja paarkümmend naismaadlejat. Esmakordselt on Eesti meistrivõistlustel naistemaadluses kuus olümpiakaalu (- 48, - 53, -58, - 63, -69, -75 kg). 2014. aastal Rahvusvahelise Maadlusföderatsiooni poolt kehtestatud uute kaalukategooriate alusel on  kinnitati uued võistluskaalud ka meistrivõistlustel kreeka-rooma maadluses (-59 , -66 , -71 , -75, -80 , -85, -98 ja -130 kg). Oodata on palju huvitavaid matše, nii näiteks astuvad samas kaalukategoorias, poolraskekaalus, üles Londoni olümpia 8. Ardo Arusaar ja tema kaaskoondislane Alo Toom. Kahekordne maailmameister ja Londoni olümpia hõbe Heiki Nabi, kes eelmise aasta lõpus ravis veel vigastust, võistleb raskekaalus (130 kg).

Eesti koondise maadlejate jaoks on meistrivõistluste näol tegemist tähtsaimate võistlustega enne aprilli alguses Soomes, Vantaas toimuvaid Euroopa meistrivõistlusi.

Eesti Maadlusliidu ja Kehtna maadlusklubi Hammerlock poolt korraldatavad meistrivõistlused pakuvad lisaks huvitavatele maadlusmatšidele ka meelelahutuslikku võistluspäeva koos suure video- ja valgusshow ning huvitavate esinejatega. Esmakordselt saab kogu võistluspäeva vaadata otseülekandena läbi Postimees online lehe.

Võistluspäeva kava 25. jaanuaril:

Võistluste algus kell 11.00
Finaalid kell 16.00
Autasustamine kell 17.30
Võistluste mandaat reedel 24. jaanuaril 18.00-19.00, kaalumine kell 19.00-19.30

Võistlused on kõikidele pealtvaatajatele tasuta!

 

Kuum kaup poes

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?