Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Judo Juhan Mettis Roomas kolmas

Juhan Mettis Roomas kolmas

30.septembril saavutas Tartu judoka Juhan Mettis Rooma MK-etapil kolmanda koha. Nädal aega varem Tampere EK-l võitles ta samuti välja pronksise medali. Roomas oli kohal kokku üle 300 võistleja 37. riigist. Sellele eelnes ka viiepäevane kõrgetasemeline treeninglaager Ostia olümpiakeskuses, kuhu Eesti judokad lendasid otse Soomest. Sellistest laagritest osavõtt on raskekaalu meestele eriti tähtis, sest Eestis ei jätku piisavalt sparringupartnereid. Tundub et Juhani vorm oli hea ning laagris sai ka konkurentidega madistada.

Võistluspäeval saavutas Juhan +100kg kehakaalus ühe kaotuse ja ühe võidu. Seejärel läks ta pronksikohtumises vastamisi sama belglasega, kellele ta Tamperes kaotas ning kes lõpuks ka kehakaalu ära võitis. Seekord oli Juhan konkurendist kindlalt parem ning realiseeris selle ilusa ipponiga. Tasuks auhinnakappi veel üks MK-etapi medal. Grigori Minaškin piirdus -100kg ühe matšiga- nimelt kaotas ta hilisemale kolmanda koha omanikule Van Den Brinkile.

Tundub, et 22-aastase Juhani jaoks on sügisene hooaeg väga hästi alanud ning kerge õlavigastus ei anna enam tunda. Varasem juunioride EM-i ja  U-23 Euroopa Meistrivõistluste hõbemedalimees õpib hetkel Tartu Ülikoolis kehakultuuri ning suudab samaaegselt ka väga edukalt võistlustel esineda.

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?