Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Muud Genka ja Raju sportlased kutsuvad verd loovutama

Genka ja Raju sportlased kutsuvad verd loovutama

Neljapäeval, 13. septembril läheb Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Kohtla-Järvel verd andma ligi 150 võitlusspordifänni.

Eesti sportliku vabavõitluse liiga Raju, Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse, Tartu Ülikooli Kliinikumi verekeskuse, Pärnu Haigla veretalituse ja Ida-Viru Keskhaigla vereteenistuse heategevusprojekt Raju doonoriks! eesmärgiks on teadvustada avalikkusele veredoonorluse ja tervislike eluviiside tähtsust, kutsuda inimesi üles verd andma ja arendada võitlussportide tuntust Eestis.

"Doonorlus näitab hoolivust meid ümbritsevate abivajajate vastu ja mul on hea meel, et keegi on võtnud korraga ette kahe tähtsa teema - spordi ja tervise - meelelahutusliku teadvustamise käimasoleva projekti kaudu," rääkis üritusest Eesti räppar, kampaanias osalev Henry Kõrvits ehk Genka. "Eestlaste hoiakud võitlusspordi suhtes on sageli ekslikud, tegelikult on võitlusspordiga tegelejad täiesti normaalsed inimesed nagu kõik teisedki," lisas Kõrvits.

“Doonorlus on lihtne, võtab vähe aega ja ei nõua rahalisi väljaminekuid. Samas on see üks reaalne tegu, millega inimene saab teisi aidata,” rääkis Raju peakorraldaja Ott Tõnissaar. “Korraldame kampaaniat juba neljandat korda – eelmine kord oli kevadel, kui tõime verd annetama üle saja inimese. Sel korral liitus meie ettevõtmisega ka Ida-Viru Keskhaigla vereteenistus,” lisas Tõnissaar.

"Doonorlusest saavad kasu patsiendid haiglas, kellele on verd vaja seoses traumade või operatsioonidega. On ka inimesi, kelle keha ei tooda ise vererakke. Me ei saaks kedagi neist aidata, kui poleks olemas doonoreid," kommenteeris doonorluse tausta Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Riin Kullaste. "Mida pikem on doonorite nimekiri, seda rohkem saame ka suurte õnnetuste puhul elusid päästa. Iga uue doonori puhul suureneb kindlustunne, et oleme ka halvaks olukorraks valmis."

Heategevuskampaania kohta saab lähemalt lugeda http://mma.ee/et/raju/uudised/item/2471-genka-ja-raju-sportlased-kutsuvad-verd-loovutama.

Kampaania "Raju doonoriks!" toimub 13. septembril paralleelselt Tallinnas Westholmi Gümnaasiumi võimlas, Tartus Tartu Ülikooli Kliinikumi verekeskuses, Pärnus Pärnu Haigla veretalituses ja Kohtla-Järvel Ida-Viru Keskhaigla vereteenistuses. Ürituse raames on võimalik end doonoriks registreerida aadressil http://mma.ee/doonor.

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?