Raskesport.ee

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

RASKESPORT.EE PORTAAL ON UUENDAMISEL.
Osad uudised võivad olla ajutiselt kättesaamatud. Vabandame!

Avaleht Judo Grigori Minaškin saavutas Hohhot GP-l 5. koha

Grigori Minaškin saavutas Hohhot GP-l 5. koha

Sel nädalavahetusel jagati Hiinas Hohhoti Grand Prix’l esimesed olümpiareitingu punktid Tokyo 2020 kvalifikatsioonis. See tähendas, et kohal oli enamus maailma eliidist.

Grigori Minaškin alistas avaringis kohaliku Wang Fei ipponiga. Teises ringis kohtus meie mees turniiril kõrgeima asetusega ning maailmareitingus hetkel 5. positsioonil paikneva ungarlase Miklos Cirjenicsiga. Minaškin näitas oma klassi ning heitis ungarlase juba matši 12. sekundil ipponile.

See polnud aga veel kõik. Järgmises ringis tuli Grigori vastaseks kahekordne MM hõbe Nishiyama Daiki jaapanist. Ka tema ei suutnud Minaškinit peatada ning leidis ennast matilt selili.

Pronksimatšis oli vastaseks suurtelt võistlustelt 9 medalit võitnud rootslane Joakim Dvarby. Minaškin näitas isukat maadlust, kuid vigastas rootslase heiteüritust kontreerida üritades õnnetul kombel põlve. Vastane kasutas olukorra enda kasuks ära ning võitis pronksmedali kinnihoidmisega.

Minaškinile tugevalt turniirilt võimas 5. koht ning 252 punkti olümpiakvalifikatsiooni reitingusse.

Klen Kristofer Kaljulaid jätkas oma tagasitulekut vigastuspausilt. Avaringis alistas ta tugeva usbeki Shakhzodbek Sabirovi, kuid pidi teises ringis alla vanduma hilisemale hõbedamehele Gantulgale Mongooliast. Sellega oli Kaljulaidi võistlus selleks korraks lõppenud.

Koondislased jäävad Hohhoti ka treeninglaagrisse.

 

Samal ajal võistlesid Eesti kadetid Coimbra EK-etapil tuues koju kolm viiendat ning ühe seitsmenda ja üheksanda koha.

Viljar Lipard, kelle kehakaalus -55kg oli kokku 36 võistlejat, saavutas kolme võidu ja kahe kaotusega 5. koha. Deniel Nuriev (-66kg), kes lõpetas võistluse samuti viiendana, jättis oma tabloole 40 võistleja seast kolm võitu ja kaks kaotust. Viienda kohaga tuli koju ka Karl Tani Priilinn Türk (-90kg).

Marcus Saksladu saavutas kolme võidu ja kahe kaotusega 38 vastase seast 7. koha ning Givi Kokhtashvili (-81kg) lõpetas võistluse 9. kohaga.

Tulemused: http://ippon.org/

 

Judoliit

 

Küsitlus

Kust ostsid viimati spordivarustust või trenniriideid?